Reklama

Kobieta pomaga bezdomnej kotce. Takiej niespodzianki się jednak nie spodziewa!

Kobieta pomaga bezdomnej kotce. Takiej niespodzianki się jednak nie spodziewa! cat-wow

Lisianne spędzała letnie popołudnie w swoim ogrodzie. Podczas odpoczynku zauważyła wędrującego w pobliżu, puszystego, czarnego kota.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Kotka należała do kolonii bezdomnych zwierzaków, które błąkały się w okolicach domu kobiety w Quebec (Kanada). Zwierzę zdawało się być głodne, dlatego Lisianne postawiła przy swoim domu miski z jedzeniem i wodą.

Kotka często pojawiała się w pobliżu domu kobiety, dlatego Lisianne nadała jej imię Usagi. Po pewnym czasie obydwie panie zapadły w rutynę – Lisianne przygotowywała jedzenie dla czekającego kota, a z każdym dniem Usagi zaczynała jej coraz bardziej ufać. Wkrótce kobieta zaobserwowała, że brzuch Usagi zaczął rosnąć. Szybko stało się jasne, że powodem tycia kotki nie było jedzenie. 

Rodzina się powiększyła

Mijały tygodnie, aż wreszcie Usagi zdecydowała się przedstawić Lisianne jej małą rodzinę. Kotka transportowała swoje dzieci jedno po drugim, aż cała szóstka znalazła się na werandzie Lisianne, ustawiona w kolejkę po jedzenie. Sześciotygodniowe kocięta wyglądały jak miniaturowe wersje ich mamy i było jasne, że wszystkie maluchy oraz ich mama potrzebują pomocy.

©Chatons Orpehlins Montreal

Więź która wywiązała się między kobietą a bezdomnym kotem sprawiła, że mama wraz ze swoimi dziećmi weszły do domu Lisianne. Kanadyjka zdecydowała się poprosić o pomoc grupę ratunkową Chatons Orphelins Montréal. Podjęto decyzje, że kocia mama pozostanie z Lisianne – kobieta postanowiła leczyć mamę i ją wysterylizować – a jeden z jej przyjaciół zaadoptował jedno z kociąt.

Kocie mamy też mają instynkt

W schronisku ratownicy odkryli, że Usagi poprosiła o pomoc w ostatnim momencie. Pozostałe kocięta cierpiały na zapalenie spojówek i miały poważne trudności z oddychaniem. Weterynarz był w stanie je wyleczyć, a ich stan zdrowia szybko się poprawił. Maluchy szybko przyzwyczaiły się do przebywania wśród ludzi. 

Pozostałe pięć kociąt jest teraz gotowych do poszukiwania swoich nowych domów, a dzięki troskliwej mamie, która postanowiła zaryzykować i zaufać człowiekowi, będą mogły przeżyć resztę życia w ciepłych domach pełnych miłości.

 

Disponibles pour adoption : Tito, Taylor, Tynie, Tyana et Tales, 3 mois passés. Les 5 boules de poils ont été a la...

Posted by Chatons Orphelins Montréal - COM - Réseau d'entraide, sauvetages, adoptions on Wednesday, October 21, 2020

Źródło: The Dodo

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz