Reklama

Kiedy jej mops na nią skoczył, poczuła ostry ból. Lekarz potwierdził najgorsze

Czarny mops dog-wow

Amanda nie spodziewała się, że zwykła zabawa z jej ukochanym mopsem będzie tak brzemienna w skutki. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Ta historia jest niewiarygodna – przez ból, który jedna z sióstr poczuła, kiedy wskoczył na nią mops, obie kobiety zdecydowały się na badania. Okazało się, że obie miały nowotwór. Można powiedzieć, że mops uratował im życie! 

Diagnoza dzięki psu

Amanda leżała na kanapie, kiedy jej mops Daisy wskoczył jej na piersi. Ostry ból, jaki wtedy poczuła, sprawił że niemalże zobaczyła gwiazdki przed oczami. Kiedy zaczęła dotykać bolącego miejsca, wyczuła zgrubienie. Natychmiast poszła do ginekologa. Kilka badań później wszystko było jasne – to rak. 

Siostra Amandy, Amy mocno się wystraszyła, kiedy Amanda przekazała jej złe wieści. Nie tylko martwiła się o siostrę, ale poczuła, że sama powinna również się zbadać. Kiedy sprawdziła sama stan piersi, również wyczuła guzek i to nie mały. 

Obie siostry były dopiero około 30.stki i nie miały genetycznej podatności w postaci genu BRCA1 lub BRCA2, które czyniłyby je bardziej podatnymi na raka piersi czy macicy, dlatego też diagnoza była wyjątkowo nietypowa. 

Szybka pomoc i wsparcie 

Obie siostry bardzo szybko przeszły podwójną mastektomię, a następnie chemio- i radioterapię. Obie przeżyły. Od operacji minęły na razie dwa lata, ale siostry są dobrej myśli. 

Teraz dużo czasu poświęcają na uczestnictwo w kampaniach społecznych uświadamiających kobiety o konieczności samobadania piersi. 

Mops Daisy, kochany od dawna, teraz jeszcze mocniej stał się ulubieńcem całej rodziny. W końcu obie siostry zawdzięczają mu w pewnym stopniu życie. 

Sondaż Wamiz - chcielibyśmy poznać Waszą opinię!

Czy i w jaki sposób pandemia wpłynęła na Waszą opiekę nad zwierzakami? Czy planujecie spędzić z Waszymi pupilami Boże Narodzenie?

Wypełnienie ankiety zajmie Wam nie więcej 2 minuty, wyniki opublikujemy na Wamiz.pl. Dziękujemy!

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz