Reklama

Chora kotka ma zostać uśpiona, ale lekarz stawia diagnozę, która zmienia wszystko

Rentgen kociego kręgosłupa. cat-sad

Ratownicy znaleźli bezdomną kotkę w fatalnym stanie. Kiedy już byli pewni, że nie przeżyje, musieli zmienić zdanie.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Stowarzyszenie na rzecz zwierząt Huellas de Sarria w galicyjskim Lugo pod koniec września ubiegłego roku otrzymało niepokojącą informację. Na terenie ogródków działkowych zauważono bezdomną kotkę, która nie mogła się ruszać: jej łapki były całkowicie sparaliżowane.

Pomimo ograniczonej mobilności kotki, wolontariuszom stowarzyszenia nie było łatwo jej złapać. Kiedy się w końcu udało, musieli porzucić nadzieję: aby skrócić cierpienie zwierzaka, należy ją uśpić.

Szokująca diagnoza

Prosto z ogródków działkowych wolontariusze zabrali kotkę do lekarza. „Myśleliśmy, że nie jesteśmy w stanie zrobić dla niej nic więcej, jak pomóc jej odejść” – napisali na Facebooku. Jednak kiedy weterynarz zbadał czworonoga, wszystko się zmieniło.

 

Estaba asustadísima y nos mostraba su desconfianza... ¡qué dolor tenía que tener la pobre! **** Os vamos a presentar a...

Posted by Huellas de Sarria on Monday, September 21, 2020

Kotka, którą nazwano Fiúncha, co prawda miała ograniczoną mobilność, ale lekarz wyczuł odruchy, co dało promyk nadziei, że paraliż zwierzaka być może da się odwrócić.

Natychmiast zrobiono kotce rentgen, który ujawnił przyczynę choroby: w kręgosłupie Fiúnchi znajdowała się kulka, która powodowała, że kotka nie mogła się ruszać. Prawdopodobnie była to kulka ze strzelby. Ratownicy podejrzewają, że w okolicy ogródków działkowych grasuje ktoś, kto strzela do bezdomnych kotów.

Na szczęście udało się usunąć kulę i po kilku dniach hospitalizacji stan Fiúnchi znacząco się poprawił. Kotka już chodzi, została też wysterylizowana, zaczipowana i zaszczepiona.

Obecnie zwierzak jest w rodzinie zastępczej, a wszyscy szukają dla niej domu.

„Jest dobra, kochająca, zabawna i towarzyska zarówno w stosunku do ludzi, jak i psów” – ratownicy Huellas de Sarria chwalą kotkę na Facebooku.

Jakże oni muszą się cieszyć, że pomylili się ze swoją wstępną diagnozą!

 

Fiúncha <3 Nuestra gatita luchadora sigue esperando alguien que se fije en ella para darle todo su amor, ¿te animas?...

Posted by Huellas de Sarria on Tuesday, November 17, 2020
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz