Reklama

Śmierć czai się wszędzie: tragiczny los owczarka niemieckiego

owczarek niemiecki dog-sad © Facebook / Tierheim Andernach

Życie nie rozpieszcza psa Sammy’ego. Los raz po raz zadaje mu kolejny cios. Jednak tym razem to już koniec.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

Ileż cierpienia może znieść jedno psie życie? Zdecydowanie za dużo. Sammy, 10-letni owczarek niemiecki, wie o tym najlepiej.

Pies został kupiony przez hodowcę jako mała słodka kuleczka. Ale niestety, szybko dorósł, a mężczyzna nie odrobił zadania domowego: zaniedbał wychowanie Sammy’ego. Zdziwiony niekontrolowanym zachowaniem dorosłego owczarka oddał go do schroniska, tłumacząc się, że opieka nad psem go przytłacza.

Psi Hiob

Po roku pracownikom schroniska udało się znaleźć psu nowy dom. Byli to wspaniali ludzie, którzy do tej pory zawsze adoptowali psy „trudne”, których nikt inny nie chciał. Sammy był przeszczęśliwy, od razy pokochał swoich nowych opiekunów. Ale niestety, życie dla pieska nie jest łaskawe.

Ukochany opiekun nagle zmarł, a jego żona całkowicie się załamała i nie była w stanie więcej opiekować się Sammy’m. Oddała go więc do schroniska w lutym tego roku.

Pracownikom ośrodka nie udało się ponownie znaleźć odpowiedniego domu dla owczarka.

Jakby nieszczęść było mało, podczas ostatniej wizyty u lekarza, okazało się, że piesek ma nieoperacyjnego guza wątroby i nie pozostało mu wiele życia. Przed nim może kilka dni, kilka tygodni...

Zespół schroniska dla zwierząt w Andernach z wielkim oddaniem opiekuje się Sammy’m. Robią wszystko, by jego ostatnie dni były radosne: dają mu pyszne jedzonko, bawią się z nim i zabierają na spacery nad staw, w którym piesek uwielbia pływać.

Kiedy Sammy da sygnał, że nie jest już w stanie dłużej żyć, lekarze zadecydują skrócić jego cierpienie.
Trzymaj się kochany piesku!

 

Sammy - es tut uns so leid 😢 Sammy wurde als kleiner Fellkneuel von einem Züchter gekauft. Doch das süße, wuschelige...

Posted by Tierheim Andernach on Saturday, August 22, 2020
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz