Reklama

Owczarek niemiecki szuka schronienia ścigany przez... gang szczeniąt corgi!

owczarek niemiecki i szczenięta corgi dog-wow

Owczarek niemiecki o imieniu Happy najwidoczniej nie jest tak twardy, na jakiego wygląda. 

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Owczarki niemiecki są znane ze swojej odwagi, jednak Happy zawsze była nieśmiałą suczką. Dzięki odpowiednim szkoleniom, z czasem nauczyła się radzić sobie z brakiem zaufania i stresem.

Jak się okazuje, szkolenie dało pozytywne efekty. Niedawno Happy znalazła się w bardzo nietypowej i jednocześnie stresującej sytuacji – była goniona przez kilka szczeniąt rasy corgi, które najwidoczniej szukały okazji do zabawy.

Suczka próbowała przed nimi uciec, a sytuacja nie odpowiadała jej do tego stopnia, że aż wyrwała się ze smyczy.

Mamy to na filmie!

Trzyletni owczarek niemiecki został sfilmowany, podczas próby ucieczki przed stadem Corgich. Nagranie jednoznacznie pokazuje, że pies wygląda na zszokowanego i zdenerwowanego. Próba ucieczki przed szczekającymi szczeniakami niestety zakończyła się porażką.

Pani Wang, właścicielka Happiego, i jednoczenie trenerka psów, powiedziała MailOnline, że jej zwierzak ma naturalnie nieśmiałą osobowość i nauczono go unikać wrogości wobec innych.

Ta zabawna scena została niedawno zaprezentowana w chińskich serwisach informacyjnych po tym, jak właścicielka zwierzaka udostępniła nagranie we wrześniu ubiegłego roku w Douyin – chińskim odpowiedniku TikToka.

Nie tylko psiak był zaskoczony

Pani Wang, z miasta Changzhou we wschodnich Chinach, powiedziała, że do incydentu doszło, gdy wraz z przyjaciółmi spacerowała ze swoim psem przed osiedlem mieszkaniowym.

Stado małych corgi zaskoczyło wszystkich. Zwierzaki niespodziewanie wybiegły z pobliskiego sklepu zoologicznego. Gdy tylko zauważyły owczarka, natychmiast ruszyły w jego stronę, aby się zaprzyjaźnić.

Suczka nie miała dokąd uciec. Szukała schronienia nawet pod nogami swojej opiekunki, ale nawet tam czuła zagrożenie ze strony uroczych napastników. Pracownicy sklepu mieli niemałe kłopoty chcąc uspokoić i złapać szczenięta. 

Gwiazda internetu

Film oczywiście wzbudził ogromne zainteresowanie w mediach. Wielu użytkowników komentowało nagranie na portalu Douyin, twierdząc, że owczarek zachował się niezwykle odpowiedzialnie nie skacząc, szczekając bądź atakując swoich współbraci.

Poniżej możecie zobaczyć nagranie.

Źródło: DailyMail

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz