Reklama

Owczarek niemiecki spotyka kota: nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw!

Owczarek niemiecki spotyka kota: nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw! cat-happy © TikTok: @bastfuriends

Dwa psy na smyczy, które spotykają się spacerze, to zupełnie co innego niż spotkanie psa z.... kotem na smyczy.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 03.12.2020, 17:20, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Sława tej dwójki rozpoczęła się właśnie na tej platformie.

Użytkowniczka posługująca się nickiem @bastfuriends mieszka w Australii i jest opiekunką kota bengalskiego. Kobieta wytresowała swojego zwierzaka, aby ten wychodził na spacery i używał smyczy. Ostatnio nagrała krótki filmik, na którym widać zaskoczenie psa obserwującego kota podczas przechadzki.

Na filmie widać moment spotkania Alfiego z owczarkiem niemieckim, podczas spaceru.  Początkowo pies nie jest pewien, czy powinien odbarzyć Alfiego szacunkiem, choć ten jest na smyczy, jak każdy szanujący się pies. Alfie natomiast wydaje się niezwykle spokojny, pomimo spotkania nos w nos ze sporych rozmiarów psem.

Hit TikToka

Film został obejrzany przez użytkowników aplikacji ponad 300 000 razy. Pod nagraniem opublikowanych zostało mnóstwo komentarzy, odnoszących się zarówno do zachowania psa, jak i kota. "Widać, że pies nie bardzo wie co robić, ale chyba jest pozytywnie zaskoczony" - skomentował jeden z użytkowników.

Smycz to świetna sprawa

Nauczenie kota chodzenia na smyczy ma kilka zalet. Kot, który jest wyszkolony do wychodzenia w ten sposób na spacer ze swoim opiekunem, rzadziej padnie ofiarą większych drapieżników lub bardziej dominujących kotów. Smycz dla kota to także świetny sposób, aby zapobiegać polowaniom na myszy i ptaki. Ekolodzy z Wielkiej Brytanii alarmują, że setki rzadkich i zagrożonych wyginięciem gatunków ptaków i ssaków są zabijane każdego roku przez tzw. koty wychodzące. 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz