Reklama

Porzucone w pudle szczenięta: policjanci przyjeżdzają na miejsce, ale podejmują zaskakującą decyzję

Porzucone w pudle szczenięta: policjanci przyjeżdzają na miejsce, ale podejmują zaskakującą decyzję dog-wow © Goodyear Police Department

Policjanci otrzymali zgłoszenie o porzuconych w pudełku szczeniętach. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że nie będzie mógł zaopiekować się zwierzętami, ale takiego obrotu spraw się nie spodziewał...

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 11.12.2020, 10:59, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Policjanci Goodyear z Arizony są przyzwyczajeni do aresztowania przestępców. Niedawna interwencja okazała się  dla nich niezwykłą misją. Funkcjonariusze mieli za zadanie uratować porzucone na polnej drodze szczenięta.

Znikąd pomocy

O nietypowym znalezisku poinformował policjantów hodowca. Mężczyzna nie mógł pozwolić sobie na zaopiekowanie się kolejnymi zwierzętami, dlatego postanowił zgłosić się do stróżów prawa. Najważniejszą kwestią było dla niego, aby maluchy nie spędziły nocy na wiejskiej drodze – psie noworodki mogłyby nie przeżyć.

Po przyjechaniu na miejsce, funkcjonariusze, zobaczyli zdezelowane kartonowe pudełko. W środku znajdowały się zwierzęta, które na pierwszy rzut oka wyglądały na zdrowe. Panowie postanowili umieścić szczenięta w plastikowym koszyku, a następnie skontaktowali się z najbliższym szpitalem dla zwierząt, aby przekazać im opiekę nad maluchami. Niestety, szpital odmówił pomocy.

Nieoczekiwany zwrot akcji

Zdezorientowani funkcjonariusze nie wiedzieli jak inaczej mogą pomóc porzuconym psom. Na szczęście, z pomocą przyszła rodzina. Ciotka jednego z policjantów zaproponowała opiekę nad zwierzętami do czasu znalezienia dla nich stałych domów. Zachowanie kobiety wywołało efekt śnieżnej kuli.

Po niecałych 24 godzinach od interwencji wszystkie maluchy znalazły nowe domy. Policjanci z Departamentu Goodyear decydowali się adoptować szczeniaki jeden po drugim. Kto wie, być może maluchy pójdą w ślady opiekunów i również będą służyć w policji?

https://www.facebook.com/GoodyearPolice/photos/3921472697966226

https://www.facebook.com/GoodyearPolice/photos/3921472547966241

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz