Reklama

Szylkretowy kot wychodzi z domu i znika: 8 lat później zdarza się cud

Szylkretowy kot wychodzi z domu i znika: 8 lat później zdarza się cud cat-wow © Kristen Williams

Kristen Williams nigdy nie straciła nadziei. I miała rację - los w końcu przygotował jej niesamowitą niespodziankę!

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 13.12.2020, 15:38, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Utrata ukochanego pupila zawsze jest dla opiekuna ogromnym przeżyciem. Kiedy nasz pupil zgubi się podczas spaceru, albo nie wróci na noc do domu, zamartwiamy się o jego zdrowie oraz życie. Im większy strach o nasze zwierzaki, tym większa radość z ich powrotu.

Opiekunowie którzy doświadczyli takich sytuacji doskonale znają uczucie smutku połączonego z nadzieją, że być może zwierzak, który nas opuścił, niespodziewanie do nas powróci. Im więcej czasu mija od chwili zaginięcia, tym bardziej płonne stają się nasze nadzieje. 

Kot zaginął w 2012 roku

Kristen Williams mieszka w Northumberland w Pensylwanii (Stany Zjednoczone). Wiosną 2012 roku kobieta bardzo dokładnie odczuła opisane wyżej emocje, ponieważ niespodziewanie zaginął jej mały kot. 

Maluch o imieniu Snickerdoodle, był niespokojny, niesforny i często organizował wyprawy do domu sąsiada. Niestety, pewnego wieczoru zwierzak nie wrócił do swojej opiekunki.

Jego zniknięcie zostało potwierdzone, a poszukiwania prowadzone w okolicy nie przyniosły pozytywnego rezultatu. Nikt nie widział malucha, a schroniska w okolicy nie odnotowały jej znalezienia.

Nieoczekiwane zdjęcie

Osiem i pół roku po tym fatalnym dla Kristen dniu, Stany Zjednoczone przygotowywały się do wyborów prezydenckich. Gubernator stanu wykorzystał tę okazję, aby opublikować kilka zdjęć kotów do adopcji na swoim facebookowym profilu. Mężczyzna zachęcał do „głosowania dla nich”.

Historia może wydawać się nieprawdopodobna, ale na jednym ze zdjeć Kristen zobaczyła swojego starego przyjaciela. Kobieta natychmiast skontaktował się z The Scratching Post i zapewniła, że jej szylkretowy kot zaginął w 2012 roku. Na potwierdzenie swoich słów Williams dostarczyła kilka zdjęć zwierzaka z dawnych lat.

Gdzie podziewał się kociak?

Do ponownego spotkania kota i opiekunki doszło 16 listopada. Schronisko wyjaśniło Kristen, że kot został znaleziony w 2012 roku i przebywał w ośrodku ratunkowym dla zwierząt w rejonie Watsontown.

Przez te wszystkie lata kotka była dwukrotnie adoptowana. Początkowo była z rodziną długo – do 2019 roku. Inna rodzina zdecydowała się na jej adopcję, ale w marcu 2020 roku kot wrócił do schroniska z powodu alergii jednego z członków rodziny.

Mała Snickerdoodle reaguje na imię Marii, ponieważ w ten sposób została nazwana przez ostatnich opiekunów. Kristen postanowiła uszanować nowe imię swojej przyjaciółki, ponieważ koniec końców najważniejsze jest to, że kotka wróciła do domu.

Jeśli chcesz podarować bezdomnemu kotu dom, zajrzyj do naszych ogłoszeń adopcyjnych

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz