Reklama

„Głaszcz mnie, głaszcz”! czyli co Twój zwierzak chce Ci powiedzieć w wigilijną noc

„Głaszcz mnie, głaszcz”! czyli co Twój zwierzak chce Ci powiedzieć w wigilijną noc dog-cat-serious

Wamiz.pl, największy w Europie i dostępny także w polskiej wersji językowej portal poświęcony zwierzętom domowym, przeprowadził wśród swoich czytelników świąteczny sondaż, z którego wynika, że nie tylko spędzimy tegoroczne Święta Bożego Narodzenia ze swoimi pupilami, ale także większość z nich może liczyć na to, że pod choinką znajdą prezenty!

Przez Redakcja Wamiz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Dodatkowo opiekunowie chcą podać swoim ulubieńcom coś specjalnego do jedzenia. Zgodnie z wynikami sondażu przeprowadzonego przez Wamiz.pl, wiele psów i kociaków będzie miało naprawdę dobre Święta!

W tym roku Święta Bożego Narodzenia dla wielu z nas będą inne niż zwykle. Zostaniemy w domu, nie będziemy odwiedzać bliskich i przyjaciół czy jechać na drugi koniec Polski, by spędzić Święta z rodziną. Z tego faktu cieszą się jednak nasze zwierzaki!

Wigilia z ukochanym pupilem

Według naszego sondażu, aż 98% opiekunów psów i 90,5% opiekunów kotów planuje spędzić Wigilię razem ze swoimi ulubieńcami. Nie dość, że nasi czworonożni przyjaciele będą mieli przy sobie swoich ukochanych opiekunów, to jeszcze aż 2/3 respondentów przygotuje swym pupilom jakiś smakołyk – koty mogą już zacierać łapki, ponieważ będzie to ryba! 

Co twój zwierzak chce ci powiedzieć w Wigilię

Najlepszy prezent dla psa lub kota

Jak się okazuje psy i koty w polskich domach mogą także liczyć na to, że pod choinką znajdą również prezenty! 85% psiaków otrzyma w tym roku upominek. Oczywiście najlepszym prezentem jest miłość, uwaga i czas, który w te Święta poświęcimy naszym czworonożnym przyjaciołom. Tego nie zastąpią im żadne upominki.

Jeśli jednak do mieszkających z nami psiaków przyjdzie Mikołaj, to najpopularniejszymi prezentami dla psów będą smakołyki. Aż 71,4% psich opiekunów zamierza je kupić swoim podopiecznym.i. 

O mruczkach Mikołaj w tym roku również nie zapomni – aż 82% opiekunów obdaruje swoje koty prezentami. Pod choinkami w wielu polskich domach pojawią się przede wszystkim kocie smakołyki – aż 63,1% respondentów sprezentuje swym pupilom coś pysznego. Z kolei nowe zabawki podaruje 47,7% kocich opiekunów.

Z sondażu przeprowadzonego przez portal Wamiz.pl wynika, że w tym roku na prezenty dla naszych psich i kocich towarzyszy planujemy wydać średnio 50 zł.

Co powiedziałby Twój pies lub kot w wigilijną noc?

W Wigilię zwierzaki mają także przemawiać ludzkim głosem. Jak się okazuje, czworonogi użytkowników naszego portalu, gdyby mogły w ten jeden dzień w roku coś powiedzieć, to byłyby bardzo rozgadane!

Psy najczęściej prosiłyby o głaskanie – aż 37,5% respondentów stwierdziło, że psiak powiedziałby w noc wigilijną: „Głaszcz mnie, głaszcz!”. Wiele psiaków obiecałoby swoim opiekunom: „zawsze będę z Tobą!” – tak przewidywało 36,5% respondentów. Natomiast 27,9% biorących udział w badaniu było przekonanych, że ich pies w tę jedyną noc w roku wyznałby im miłość mówiąc: kocham Cię i dziękuję, że mnie adoptowałeś”. 

Koty, mimo swej przekornej i bardzo indywidualnej kociej natury, też powiedziałby kilka słów. Oczywiście najczęściej chciałyby się… miziać! Aż połowa z badanych stwierdziła, że ich kociaki w Wigilię powiedziałyby: „Chcę się przytulić!”. 30,2% respondentów było pewnych, że gdyby ich koci podopieczni mogli mówić stwierdziliby: „jesteś w porządku, ale czy mógłbyś mnie już nakarmić?”. Natomiast swą prawdziwą kocią naturę mówiąc: „zostawcie mnie w spokoju” ujawniłyby koty jedynie 10,2% biorących udział w sondażu. 

Co twój zwierzak chce ci powiedzieć w Wigilię

 

Opieka nad zwierzakami w czasie pandemii

Zanim jednak usiądziemy wszyscy do świątecznego stołu, warto na chwilę spojrzeć na mijający rok, który był dla nas i dla naszych zwierzaków rokiem trudnym i nietypowym. Podsumowując go, portal Wamiz.pl postanowił także zapytać swoich użytkowników o to, jak w czasie pandemii radzili sobie z opieką nad swoimi ulubieńcami. 

Wyniki były zaskakujące, ponieważ mimo obostrzeń i problemów związanych z wprowadzanymi ograniczeniami, większość respondentów (81%) uznała, że opieka nad zwierzakami w czasie pandemii nie różniła się zbytnio od opieki, którą sprawowali do tej pory. 

Dodatkowo prawie połowa biorących udział w sondażu (45,5%) stwierdziła, że pandemia w ogólne nie wpłynęła na długość spacerów z pupilami i trwały one tyle, co zawsze. Choć oczywiście pojawiły się głosy (9,5% badanych), że w związku z sytuacją epidemiczną wydłużyli oni czas spędzany na dworze z czworonogami. 

O pomoc w opiece nad zwierzakami w sytuacji kwarantanny lub choroby, osoby biorące udział 
w sondażu najczęściej prosiłyby rodzinę lub partnera (63,2%), a w drugiej kolejności przyjaciół (32,4%). Natomiast na pomoc sąsiadów zdecydowałoby się 19,8% respondentów. Najmniej, bo tylko 9,9%, skorzystałoby z pomocy grup wsparcia w Internecie. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz