Reklama

Po skazaniu na wieczną samotność, ten 7-miesięczny bulterier szuka rodziny, która pokocha go takim, jakim jest

Mimo swojego przyjaznego charakteru szczeniak nadal nie wie, co to znaczy mieć kochającą rodzinę na całe życie.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 17.12.2020, 07:05, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:47

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o historii bull terriera, który pomimo dobrego charakteru i młodego wieku przeżył siedem miesięcy wędrując od opiekuna do opiekuna. 

Młoda kobieta mieszkająca w Madrycie zdecydowała się na zostanie matką zastępczą dla psiaka, którego historia złapała ją za serce. Szczeniak jest z nią od 28 listopada. Raquel zapewniła zwierzęciu jedynie dom tymczasowy, ponieważ jest w stanie zaopiekować się psem na stałe.

Kobieta miała kiedyś pod opieką american staffordshire teriera i potrafi sobie radzić z nieco trudniejszymi rasami. Osoba, która go zaadoptuje na stałe, musi wiedzieć z czym łączy się posiadanie bulteriera.

©Zdjęcie przesłane przez Raquel

Bullterier jest często mylony z psami uważanymi za potencjalnie niebezpieczne (PPP), dlatego potencjalni opiekunowie niechętnie decydują się na adopcję.

Ponieważ kobieta mieszka w centrum Madrytu, a szczeniak ma dopiero 7 miesięcy, zauważyła, że zwierzak nerwowo reaguje na każdy bodziec: ludzi, samochody czy gwar ulic. W miarę upływu dni psiak oczywiście zaczął się przyzwyczajać do nowej sytuacji. 

©Zdjęcie przesłane przez Raquel

Raquel stwierdziła, że psiak ma w sobie coś z kota, ponieważ cała jego energia, którą pożytkuje w trakcie spacerów, ulatnia się wraz z przekroczeniem progu mieszkania. Bullterier kładzie się bowiem na kanapie i zasypia. 

Chociaż pies jest tymczasowo z Raquel, stowarzyszenie, do którego należy, nazywa się Salvando Inocentes. Jego siedziba znajduje się w Toledo. Organizacja jest dla psów ostatnim miejscem do którego mogą trafić, jeśli nikt się niemi nie zainteresuje.

Jeśli chcesz adoptować psiaka, który poszukuje domu w Polsce, koniecznie zajrzyj do naszych ogłoszeń adopcyjnych