Reklama

Po skazaniu na wieczną samotność, ten 7-miesięczny bulterier szuka rodziny, która pokocha go takim, jakim jest

Po skazaniu na wieczną samotność, ten 7-miesięczny bulterier szuka rodziny, która pokocha go takim, jakim jest dog-sad

Mimo swojego przyjaznego charakteru szczeniak nadal nie wie, co to znaczy mieć kochającą rodzinę na całe życie.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o historii bull terriera, który pomimo dobrego charakteru i młodego wieku przeżył siedem miesięcy wędrując od opiekuna do opiekuna. 

Młoda kobieta mieszkająca w Madrycie zdecydowała się na zostanie matką zastępczą dla psiaka, którego historia złapała ją za serce. Szczeniak jest z nią od 28 listopada. Raquel zapewniła zwierzęciu jedynie dom tymczasowy, ponieważ jest w stanie zaopiekować się psem na stałe.

Kobieta miała kiedyś pod opieką american staffordshire teriera i potrafi sobie radzić z nieco trudniejszymi rasami. Osoba, która go zaadoptuje na stałe, musi wiedzieć z czym łączy się posiadanie bulteriera.

©Zdjęcie przesłane przez Raquel

Bullterier jest często mylony z psami uważanymi za potencjalnie niebezpieczne (PPP), dlatego potencjalni opiekunowie niechętnie decydują się na adopcję.

Ponieważ kobieta mieszka w centrum Madrytu, a szczeniak ma dopiero 7 miesięcy, zauważyła, że zwierzak nerwowo reaguje na każdy bodziec: ludzi, samochody czy gwar ulic. W miarę upływu dni psiak oczywiście zaczął się przyzwyczajać do nowej sytuacji. 

©Zdjęcie przesłane przez Raquel

Raquel stwierdziła, że psiak ma w sobie coś z kota, ponieważ cała jego energia, którą pożytkuje w trakcie spacerów, ulatnia się wraz z przekroczeniem progu mieszkania. Bullterier kładzie się bowiem na kanapie i zasypia. 

Chociaż pies jest tymczasowo z Raquel, stowarzyszenie, do którego należy, nazywa się Salvando Inocentes. Jego siedziba znajduje się w Toledo. Organizacja jest dla psów ostatnim miejscem do którego mogą trafić, jeśli nikt się niemi nie zainteresuje.

Jeśli chcesz adoptować psiaka, który poszukuje domu w Polsce, koniecznie zajrzyj do naszych ogłoszeń adopcyjnych
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz