Reklama

Ten owczarek niemiecki ma 11 lat i po raz trzeci wraca do schroniska z bardzo smutnego powodu

Ten owczarek niemiecki ma 11 lat i po raz trzeci wraca do schroniska z bardzo smutnego powodu dog-serious © Schronisko „Na Paluchu"

Nero to około 11 letni pies i jest typową ofiarą człowieka, który traktuje zwierzę jak rzecz i nie zastanawia się nad konsekwencjami swoich działań.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Nero to pies w typie owczarka niemieckiego.  Do schroniska trafiła jako szczeniak i szybko został adoptowany, ale został zwrócony po kilku latach jako pies lękliwy i zamknięty w sobie.

Każdy z wolontariuszy musiał zapracować na zaufanie tego cudownego zwierzęcia. Ale gdy tylko między Nero a człowiekiem wywiąże się przyjaźń, psiak zupełnie zmienia swoje zachowanie. Staje się psem mądrym, wesołym i ciekawskim, który jest spragniony kontaktu z człowiekiem i cieszy się, kiedy może z nim współpracować.

Dzięki staraniom wolontariuszy, po powrocie do schroniska, znalazł dom jeszcze dwa razy. Niestety, za każdym razem wracał z powrotem. Były to dla niego kolejne stresujące doświadczenia, które nie pomogły mu odbudować zaufania do ludzi. 

Odciśnięte piętno

Przez wszystkie lata spędzone w schronisko, Nero, znacząco podupadł na zdrowiu. Cierpi na dysplazję stawów biodrowych, przez co nie może zbyt długo przebywać na zimnie, a spacery z nim powinny być umiarkowane, bez nadmiernej aktywności fizycznej. 

Pies potrzebuje zaangażowanego opiekuna, który ma doświadczenie w pracy z trudniejszymi psami i od samego początku będzie potrafił konsekwentnie wytyczyć mu granice, zapewni mu stabilne warunki, opiekę oraz poczucie bezpieczeństwa. Nie nadaje się do domu z dziećmi. Obecnie, Nero, znajduje się w kameralnym, przyjaznym hoteliku, pod czułą opieką Pani Izy z Fundacji PRZYTUL PSA.

Zwierzak czeka na kochającą rodzinę, która sprawi, że na starość Nero będzie mógł poczuć miłość, ciepło i opiekę, na które tak bardzo zasługuje. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz