Reklama

Ceny rasowych psów i kotów wzrosły nawet o 30%. Jaka jest przyczyna?

Kot_bengalski cat-sad © Unsplash.com/Bodi.raw

Niektóre hodowle psów i kotów drastycznie podniosły w ostatnich miesiącach ceny zwierząt. Za kota bengalskiego trzeba zapłacić już nawet 14.000 zł! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Powód zmiany cen jest prosty – bardzo mocno wzrósł popyt na zwierzaki domowe. W efekcie hodowcy podnieśli ceny. 

Więcej czasu spędzamy w domu mamy ograniczony kontakt z rodziną i znajomymi, zwierzęta stały się zatem dla wielu osób lekarstwem na samotność. 

Jak donoszą analitycy mBanku, inflacja w cenach zwierząt w poprzednich latach nie przekraczała 5%. W tym roku ceny poszły w górę o około 30%, a nierzadko, w przypadku szczególnie pożądanych ras – jeszcze więcej. 

Ile kosztują obecnie najpopularniejsze rasy? 

Wśród kotów najdroższe są koty bengalskie – 14 tys. zł. 

Popyt jest tak duży, że niektóre hodowle muszą prowadzić zapisy na szczeniaki, zanim jeszcze doszło do krycia. 

Uwaga na pseudohodowle! 

W związku z tak dużym zainteresowaniem rasowymi szczeniakami rośnie niestety ryzyko nieuczciwych praktyk. Coraz częściej można natknąć się na ogłoszenia i sprzedaży szczeniaków „rasowych bez metryki” – co jest ewidentnym oszustwem. 

Przypominamy, że przyjaciela na całe życie można mieć nie tylko z hodowli – wystarczy adoptować zwierzaka ze schroniska. Zerknij do naszej wyszukiwarki adopcyjnej i znajdź psa lub kota dla siebie! 

Tak duży popyt na zwierzęta domowe powinien cieszyć. Niestety istnieje ryzyko, że kiedy pandemia przeminie bądź obostrzenia z nią związane staną się mniej uciążliwe, wiele zwierząt pojawi się w schroniskach. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup czy adopcję psa i kota przemyśl to dobrze! 

Źródło: money.pl
 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz