Reklama

To najbardziej niezwykły pociąg na świecie. Z pewnością przejechalibyście swoją stację! (VIDEO)

<p>Trudno o przyjemniejszą podr&oacute;ż pociągiem niż z taką wsp&oacute;łpasażerką!</p> cat-happy

Któż nie chciałby podróżować pociągiem, w którym współpasażerami są koty? Japonia to jeden z pionierskich krajów, który zapoczątkował modę na kocie kawiarnie. Teraz przyszła pora na… kocie pociągi!

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano 28.12.2020, 12:26, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Pierwsza kocia kawiarnia powstała już w 1998 r. na Tajwanie, a w ślad za nią podążyły bardzo liczne, japońskie „kocie przybytki”. Japonia zapoczątkowała modę na kocie kawiarnie za granicą, w tym w Polsce.

I na tym nie zakończyła interesujących kocich projektów. Oto pierwszy na świecie koci pociąg (z kawiarnią) – efekt współpracy przewoźnika Yoro Railway Co Ltd i Kitten Cafe Sanctuary!

Zajmij miejsce obok kociaka!

Specjalny koci pociąg odjechał ze stacji Ogaki w kierunku Ikeno (prefektura Gifu, wyspa Honsiu). Podróż trwała dwie i pół godziny, a do pociągu mogło wejść 40 pasażerów.

W cenie biletu pasażer otrzymał możliwość całodziennej podróży kocim pociągiem, lunch, słodycze i oczywiście nielimitowaną porcję kocich czułości!

Misja kociego pociągu

Cała suma ze sprzedaży biletów (po 3000 jenów, czyli około 106 zł za jeden bilet) zasiliła konto azylu Kitten Cafe Sanctuary, a dokładniej akcji ratunkowych mających na celu przejmowanie przez azyl bezdomnych kotów przeznaczonych do uśpienia.

W pociągu wraz z pasażerami jechało 30 kotów – wszystkie są podopiecznymi azylu. Twórcy projektu mają nadzieję, że koci pociąg zachęci pasażerów do adopcji kotów. Nie tylko zyskają wtedy wspaniałych przyjaciół, ale także uratują kocie życia.

Źródło: Daily Mail, Tripzilla.com

 
The world's first cat train here!!!

The world's first cat train here!!! This train is for you if you're a cat lover <3 video: Reuters

Posted by Wow Japanese on Thursday, May 30, 2019

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz