Reklama

Uratowali wycieńczoną suczkę, ale pewien szczegół nie dawał im spokoju. W końcu odkryli jej tajemnicę

Pies rasy podenco na plaży. dog-wow © Facebook @Abyda Jaén

Kilka osób widziało żebrzącego psa, jednak nie dał się nikomu złapać. Jak się później okazało, miał ku temu poważny powód.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 31.12.2020, 17:29, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Parę dni przed Mikołajkami schronisko w andaluzyjskim Jaén dostało informację o żebrzącej, skrajnie wychudzonej suczce rasy podenco, wałęsającej się w okolicach miejskiego uniwersytetu.

Choć psinka ewidentnie potrzebowała pomocy, nikomu nie dała się złapać. Jak donosi schronisko, miała ku temu ważny powód.

Na miejsce zgłoszenia pojechała jedna z wolontariuszek schroniska. Po kilku nieudanych próbach, trik z jedzeniem pomógł w końcu zwabić psinkę do samochodu i zabrać ją do kliniki.

Sekret wychudzonej suczki

Na miejscu okazało się, że jej niepokojąco wyglądające sutki wskazują na to, że jest albo była niedawno w ciąży.

„Nie udało się tego potwierdzić, bo prawie nie dawała mleka ”, piszą pracownicy schroniska Abyda Jaén na swojej tablicy na Facebooku.

Nie dając za wygraną, wolontariusze zaniepokojeni, że gdzieś znajdują się bezbronne szczenięta, postanowili zabrać suczkę w miejsce, w którym ją znaleźli, by poszukać młodych.

Psinka prowadziła ich przez kilkaset metrów przez pole oliwne, aż dotarli do jej głębokiej nory, gdzie kryło się pulsujące życie.

Niestety, suczka Jimena ukryła swoje szczenięta tak głęboko w jamie, że wolontariusze nie mogli ich stamtąd wyciągnąć i musieli wezwać pomoc. Na szczęście w końcu udało się uratować młode.

Uratowana suczka niedawno została matką ©Facebook Abyda Jaén

Zwierzęta są już w dobrych rękach, niektóre z nich są przeziębione, ale dostają leki.

Mamy nadzieję, że kiedy dojdą do siebie, znajdą kochający, ciepły dom 😍😍😍.  

 

¡Qué cosa más bonita esta Jimena! Es que no se puede ser más buena <3 Aquí estan los bebés dando guerra antes de dormir....

Posted by Abyda Jaén on Wednesday, December 9, 2020
 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz