Reklama

Rosja: pracownik sortowni śmieci otwiera worek i dokonuje odkrycia, za które dziękuje mu sam minister

Mężczyzna znajdujący na taśmociągu kota. cat-wow

Kiedy ten pracownik sortowni śmieci w Rosji otwierał worek jadący na taśmie, nie spodziewał się, że za to, co w nim zobaczy, dostanie oficjalne podziękowania od najwyższych władz.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Pracownicy sortowni metalu w Uljanowsku, mieście położonym około 700 km od Moskwy, mają obowiązek rozcinania każdej torby jadącej na taśmociągu, by upewnić się, że w środku na pewno jest metal.

W ubiegłym tygodniu jeden z robotników, Michaił Tukasz, podczas rutynowej kontroli śmieci wrzuconych na taśmę, znalazł plastikową torbę, a w niej coś niezwykle cennego.

O krok od tragicznej śmierci

Na nagraniu z monitoringu widać, jak Michaił bierze do ręki siatkę, rozcina ją i wyciąga ze środka małego czarno-białego kotka.

- Poczułem coś miękkiego w środku. Rozciąłem ostrożnie torbę, a ze środka wpatrywały się we mnie czyjeś oczy – opowiada mężczyzna.

Niewiele brakowało, by kot nie przeżył. Gdyby nie Michaił, chwila dłużej i maluch wylądowałby w separatorze śmieci.

Po przeprowadzeniu badań okazało się, że kociak jest w dobrej formie. Tymczasem Michaił dostał oficjalne podziękowania od regionalnej minister środowiska Gulnary Rachmatuliny.

Kot zyskał ogromną popularność w mediach społecznościowych, a ministra Rachmatulina nieoficjalnie ogłosiła go swoim zastępcą. Ministerstwo ogłosiło też ogólnokrajowy konkurs na imię dla nowego „wiceministra”.

Chcę zaapelować do właścicieli zwierząt: pamiętajcie, że jesteście odpowiedzialni za tych, których oswoiliście. Jeśli nie możesz zatrzymać swojego zwierzaka w domu, zawsze możesz zostawić go w dobrych rękach lub w schronisku - dodała Rachmatulina.

Nam nie pozostaje nic innego, jak przyłączyć się do tego apelu i pogratulować czworonożnemu ministrowi awansu.

 
A cat in the sack was rescued from trash press in Ulyanovsk, Russia

A cat in the sack was rescued from trash press in Ulyanovsk, Russia

Posted by World Today on Monday, December 21, 2020

Źródło: Moskovsky Komsomolets

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz