Reklama

Kupuje owczarka podhalańskiego w okazyjnej cenie. Pies jest nie taki jak oczekiwał, więc robi coś okrutnego

Szczeniak owczarka podhalańskiego w klatce. dog-angry © Facebook @PrzytuliskoSanok

Mężczyzna kupił psa rasy owczarek podhalański za 500 zł i pewnie cieszył się z dobrej ceny. Okazało się jednak, że maluch pochodzi z pseudohodowli i ma problemy zdrowotne. Kupił okazyjnie, więc nie miał skrupułów, żeby się go bezdusznie pozbyć.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 02.01.2021, 13:14, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

W niedzielę 27 grudnia w lesie w okolicach Strachociny na Podkarpaciu młody mężczyzna porzucił szczenię owczarka podhalańskiego.

Na szczęście został przyłapany na gorącym uczynku przez przypadkowych spacerowiczów, którzy rzucili się w pościg za mężczyzną. Udało im się zajechać mu drogę i zawrócić do lasu.

Pies pochodzi z pseudohodowli

Jak się okazało, mężczyzna porzucił 4-, 5-miesięcznego szczeniaka, ponieważ piesek ma problemy z kręgosłupem. Kiedy go kupował za 500 złotych, sprzedający zataił przed nim chorobę psa.

Szczenię obecnie przebywa w ośrodku Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sanoku i jest poddane diagnostyce weterynaryjnej. Opiekunowie z ośrodka już szukają domu tymczasowego dla malucha. Póki co, proszą o wsparcie finansowe w leczeniu szczeniaka.

Ostrzegają również przed kupowaniem psów z pseudohodowli. Apelują, by kupować zwierzęta tylko z zarejestrowanych i sprawdzonych miejsc, a najlepiej adoptować ze schronisk. Przychylamy się do tego apelu.

PS. Jeszcze nie wiadomo, czy mężczyźnie, który w tak okrutny sposób potraktował psa, zostaną postawione zarzuty.

 

Dzisiaj przed południem młody mężczyzna wyrzucił szczeniaka rasy owczarek podhalański w lesie w okolicach Strachociny....

Posted by Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Sanoku on Sunday, December 27, 2020

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz