Reklama

Oto najpiękniejszy pies 2020 roku!

Oto najpiękniejszy pies 2020 roku! dog-wow © Shutterstock

Zastanawiałeś się, który pies został uznany za najpiękniejszego na świecie? Decyzję w tej sprawie, jak co roku, podjął brytyjski Westminster Kennel Club podczas swojej dorocznej wystawy psów.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Podczas tegorocznej wystawy psów rasowych organizowanej przez amerykański Westminster Kennel Club za najpiękniejszego psa roku uznano... pudla! Jest czarny i ma zaledwie 3 lata, a już pokonał wszystkich rywali w kilku konkurencjach.

Tym samym rok 2020 staje się oficjalnie rokiem pudla, ponieważ rasa ta jest również jedną z najbardziej poszukiwanych w internecie ras w minionym roku.

Doroczny konkurs

Westminster Kennel Club Dog Show to jeden z najstarszych psich klubów sportowych w Ameryce. Co roku, w czerwcu, organizuje jedną z najważniejszych wystaw psów rasowych na świecie.

Przez cały weekend ponad 3000 czworonogów zamieszkuje Madison Square Garden w Nowym Jorku, rywalizując między sobą w konkursach agility, posłuszeństwa i piękności.

Gwiazda, która skradła show

W najważniejszej kategorii całej wystawy – Best in Show – zwyciężył pudel o imieniu Siba. 3-letni piesek jest nienagannie wypielęgnowany, a na swoim koncie ma już zwycięstwa w kategorii najpiękniejszych psów w 19 krajach. W 2020 roku to właśnie Siba jest najpiękniejszym psem!

Warto wspomnieć, że ostatnim razem na podium amerykańskiego konkursu pudel znalazł się w 2002 roku.

Panie i Panowie, przed Wami najpiękniejszy pies tego roku – Siba! 

PS. Musimy jednak dodać na marginesie, że dla nas najpiękniejszy jest nasz własny pies. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz