Reklama

Magazyn Time nagradza zwierzęta ze schronisk tytułem "Zwierzę Roku 2020"

Pies dog-cat-happy © Shutterstock.com

Znany magazyn Time uznał, że w 2020 roku najważniejszymi osobistościami były między innymi… bezdomne zwierzęta ze schronisk.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Magazyn Time od 1927 roku wręcza każdego roku tytuł Człowieka Roku, który nadawany jest głównie pojedynczym osobom, niekiedy grupom lub pojęciom abstrakcyjnym.

W 2020 roku taki tytuł otrzymał Joe Binden i Kamala Harris, ale The Time postanowił nagrodzić też zwierzęta ze schronisk! 

Zwierzęta – źródło spokoju i komfortu psychicznego

Według magazynu, w 2020 roku, w którym pandemia tak mocno dała się nam we znaki, zwierzęta ze schronisk odegrały ogromna rolę w utrzymaniu zdrowia psychicznego wielu z nas. Dzięki ich obecności i towarzystwu łatwiej nam poradzić sobie z wieloma ograniczeniami, których doświadczamy obecnie na co dzień. 

W 2020 roku bardzo wiele osób zdecydowało się na adopcję zwierząt ze schroniska, a nowi przyjaciele, za opiekę i wsparcie wnieśli do naszych serc nieco radości i spokoju. 

Wzrost wskaźnika adopcji

Mimo tego, że wiele schronisk obawiało się, że wraz z rozwojem pandemii i strachem przed tym, że psy i koty mogą być nosicielami wirusa, zwiększy się ilość porzuceń zwierząt, to tak się nie stało. W USA wskaźnik adopcji bardzo mocno wzrósł. Według American Society for the Prevention of Cruelty to Animals (ASPCA) o ile w połowie marca wynosił 58%, o tyle na koniec marca już 85%. 

Pośrednio dzięki pandemii, wiele zwierząt w 2020 roku odnalazło Swój dom, a ludzie – dzięki nim – spokój ducha i komfort psychiczny i za to właśnie magazyn Times wyróżnił zwierzęta ze schronisk. 

Szukasz psa lub kota do adopcji? Sprawdź naszą wyszukiwarkę adopcyjną
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz