Reklama

Ten mały chłopiec ma niezwykły talent. Takiego sąsiada chciałby mieć każdy z nas!

Aiden Foster cat-wow © Youtube.com/ WPTV News - FL Palm Beaches and Treasure Coast

Choć ma dopiero 8 lat, przez to, czego dokonał, jest już znany w całej dzielnicy!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Aiden Foster jest dopiero uczniem szkoły podstawowej, ale uporu i zaangażowania mógłby mu pozazdrościć niejeden manager! 

Ukochany kot znika

W październiku 2020 roku Ashley Goldstein przeprowadziła się do nowego domu. Całą radość z zamieszkania w West Palm Beach zabrała jednak utrata ukochanego kota o imieniu Toby.  Zaraz o przeprowadzce kot wyszedł z domu i zniknął. 

„Byłam zdesperowana. Rozklejałam ulotki w całej okolicy” – mówi Ashley.

Niestety niewiele to dało. Do czasu. 

Młody detektyw wkracza do akcji

Plakaty o zaginionym kocie zauważył mieszkający w sąsiedztwie Aiden Foster. 8-latek, któremu właśnie zaczęła się przerwa świąteczna. Zamiast jednak – jak jego koledzy – spędzić ją na graniu w gry komputerowe, chłopiec postanowił pomóc sąsiadce. Zadzwonił do niej i poinformował ją, że znajdzie jej kota. 

Ashley nie miała już wielkich nadziei, bo od zaginięcia Tobiego minęło kilka tygodni. Telefon Aidena bardzo podniósł ja na duchu. 

Aiden powiedział Ashley, że chyba widział jej kota w ogródku nieopodal. Próbował iść za kotem, ale nie był w stanie, więc wykorzystał pomysłowy trick. Sam ma kota, więc umieścił kocie jedzenie tam, gdzie zauważył Tobiego i zrobił z jedzenia „trasę”, by doprowadzić kota do ogrodu. Następnie zadzwonił do Ashley. 

Trick zadziałał – opiekunka odnalazła Tobiego niecałe 1,5 km od miejsca, gdzie Aiden widział go po raz pierwszy. 

Nagroda dla detektywa 

W podziękowaniu za to, że mały chłopiec tak przejął się jej stratą, Ashley wręczyła Aidenowi 100$, a kolejne 200$ zebrała dodatkowo przez serwis fundraisingowy. To pierwsze wynagrodzenie  w życiu Aidena, które być może zmotywuje go, do kontynuowania kariery detektywa. Niekoniecznie takiego, który szuka zwierząt. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz