Reklama

Ten człowiek ma pracę, której pozazdrościłby mu niejeden miłośnik kotów!

Kot_w metrze cat-happy
© Facebook/Npower transition

Thomas Doerbecker przez wiele lat pracował w obsłudze technicznej nowojorskiego metra. Od trzech lat ma dodatkową ważną misję.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 15.01.2021, 13:12, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:47

Thomas Doerbecker przez wiele lat pracował w obsłudze technicznej nowojorskiego metra. Dbał o to, by trakcja kolejowa była w doskonałej formie. Pewnego dnia, tuż przed świętem Dziękczynienia w 2017 roku, jego szef przyszedł do niego z nietypową prośbą.

Zawód: łapacz kotów w metrze

Chodziło o kota, który mieszkał na jednej ze stacji w Brooklynie.

Robotnicy, którzy pracują przy trakcji, od dwóch tygodni bezskutecznie próbowali go złapać. Czy Thomas, który sam ma koty, a poza tym ma znacznie większe doświadczenie zawodowe i zna wszystkie stacje jak własną kieszeń, mógłby pomóc? 

Thomas się zgodził i zastawił pułapkę na kota – użył do tego klatki na szopy i kociego jedzenia. Podstęp się udał. Odłowiony kociak trafił do schroniska. 

Od tego czasu szefowie poszczególnych stacji zaczęli kontaktować się z Doerbeckerem, ilekroć na stacji zauważono koty. 

Na pomoc bezdomnym kotom

Thomas zdecydował się przejść szkolenie w jednym ze schronisk, gdzie nauczono go tego, jak w bezpieczny sposób łapać koty. Odkąd Thomas zajmuje się odławianiem kotów w metrze, cała jego rodzina mocniej zaangażowała się w pomoc zwierzętom i zaczęła przyjmować koty do opieki tymczasowej.

W efekcie Doerbeckerowie mają sześć własnych kotów i siedem w opiece. Dwa z nich to kotki uratowane w metrze. 

Thomas nie tylko ratuje koty, ale stara się też, by znalazły nowy bezpieczny dom. Mocno angażuje się w ich trening oraz w szerzenie informacji o możliwości adopcji. Jego dodatkowe obowiązki „łapacza kotów w metrze” nie przeszkadzają mu nadal być świetnym technikiem od trakcji kolejowej. 

 

He’s the purr-fect man for the job. Subway maintenance supervisor Thomas Doerbecker has made it his business to rescue...

Posted by Npower transition on Sunday, December 27, 2020