Reklama

Bezdomny szczeniak zajął miejsce Jezuska w bożonarodzeniowej szopce i... podbił internet

Bezdomny szczeniak zajął miejsce Jezuska w bożonarodzeniowej szopce i... podbił internet dog-wow © Shutterstock

W jednej ze szkół w Brazylii postawiono szopkę bożonarodzeniową. Kosz, który służył za żłóbek, stał się schronieniem dla nietypowego gościa. 

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 06.01.2021, 16:14, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Jedna z tradycji Bożego Narodzenia mówi, że wszystkie postacie z Betlejem powinny znaleźć się w szopce na początku Adwentu. Wyjątkiem jest figurka małego Jezusa, która dołącza do szopki dopiero w Boże Narodzenie.

Jezus z peruką

Pewna Brazylijka postanowiła odwiedzić szopkę przed Bożym Narodzeniem. Jej uwagę przykuło to, co znajdowało się wewnątrz żłóbka, który tamtego dnia powinien pozostawać pusty. W żłobie był intruz: dwoje uszu, dwoje oczu, ale z owłosionym ciałem. To był pies!

 ©Facebook St. Francis of Assisi Church in Columbus Ohio

Nádia Rosângella, która zauważyła obecność intruza, zobaczyła szczeniaka spokojnie śpiącego w koszu. Prowizoryczny żłóbek okazał się wygodnym legowiskiem dla bezdomnego czworonoga.

Bożonarodzeniowy cud

Młoda kobieta postanowiła pomóc szczeniakowi. Nadia przypuszczała, że prawdopodobnie maluch został porzucony w pobliżu szopki i dlatego schronił się przed zimnem.

Kobieta skontaktowała się z przyjaciółmi, aby pomogli jej znaleźć dla psa kochającą rodzinę. Dobra wiadomość przyszła szybciej, niż mogła się spodziewać – malucha adoptował jeden z jej przyjaciół!

Szczeniak jest teraz w domu pełnym miłości i ma szansę na nowe, lepsze życie.

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz