Reklama

Przyjaźń tego małego dziecka i gigantycznego leonberger to najpiękniejsze, co dziś zobaczycie (VIDEO)

Przyjaźń tego małego dziecka i gigantycznego leonberger to najpiękniejsze, co dziś zobaczycie (VIDEO) dog-happy

Więź pomiędzy dzieckiem a zwierzęciem zaskoczyła nas już niejednokrotnie. Taka przyjaźń rozczula tym bardziej, jeśli dziecko już od pierwszych dni ma kontakt z czworonogiem. W dodatku kilkukrotnie większym od niego!

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Lamont jest sześcioletnim psem rasy leonberger. Wraz ze swoją rodziną, w także roczną dziewczynką, mieszka w Minneapolis (USA). Opiekunowie psiaka założyli mu profil na portalu Instagram, gdzie publikowane są zdjęcia i nagrania z codziennego życia tego molosa. 

Czuły olbrzym

Leonberger to wierny, oddany właścicielowi czuły pupil. Ten spokojny i łagodny pies, przejawia dużą tolerancję zarówno wobec dzieci, jak i innych zwierząt, choć przed zakupem psa tej rasy trzeba wziąć pod uwagę jego pokaźne rozmiary.  Leonberger doskonale sprawdza się w roli psa rodzinnego i tak też jest w przypadku Lamonta.

Wschodząca gwiazda

Profil psa obserwuje już prawie 10 tys. użytkowników. Pod każdym z postów możemy przeczytać mnóstwo pozytywnych komentarzy. Jednak jedno nagranie wzbudziło szczególne zainteresowanie internautów…

Mowa o filmie, na którym widać roczną dziewczynkę próbującą wspiąć się na ogromnego psa. Komizmu sytuacji dodaje fakt, że dziecko nie potrafi jeszcze sprawnie poruszać się bez pomocy rodziców. Dziewczynka kurczowo uczepiła się sierści Lamonta i stara się przerzucić nóżkę przez jego grzbiet. 

Cierpliwość to podstawa

Starania dziecka kończą się fiaskiem, ale nie jest to powód do płaczu! Wręcz przeciwnie – dziewczynka śmieje się prosto do kamery, dając tym samym znać, że jej starania są zabawą. Co więcej, ogromny leonberger wydaje się być przyzwyczajony do tego typu zachowania. Podczas heroicznej próby wspinaczki, Lamont, ani myśli o tym aby się poruszyć. 

Widocznie takie zabawy małej są dla psiaka codziennością. Trzeba przyznać, ten leonberger ma w sobie ogromne pokłady cierpliwości. 

Film możecie obejrzeć poniżej:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lamont (@lamontstagram)

icon warning

Pamiętaj, by nigdy nie zostawiać dziecka bez opieki, kiedy bawi się z psem. Nawet najłagodniejsze zwierzę może stanowić zagrożenie, jeśli dziecko niechcący wyrządzi mu krzywdę. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz