Reklama

Golden retriever boi się schodów ruchomych: reakcja opiekuna sprawia, że wszyscy odwracają wzrok (VIDEO)

<p>YouTube @ CONTENTbible</p> dog-wow

YouTube @ CONTENTbible

Golden retriever panicznie boi się wejść na schody ruchome. Rozwiązanie opiekuna sprawia, że klienci galerii handlowej zatrzymują się w zdumieniu.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 07.01.2021, 14:39, aktualizacja dnia 18.09.2021, 18:39

Dla niektórych psów schody ruchome bywają przerażające. Kiedy się na nich staje, zaczynają się ruszać, jadą do góry, potem w dół, schodki znikają i ponownie się pojawiają.

Stąd nierzadko zdarza się, że kiedy piesek widzi, że jego opiekun nieuchronnie zmierza w stronę tego „dziwactwa”, robi "w tył zwrot" i odmawia wejścia na schody. Tak jak ten przesłodki golden retriever na poniższym nagraniu.

Nie i już!

Ta niesamowita scena miała miejsce około dwa lata temu w pewnym centrum handlowym. Na nagraniu widzimy mężczyznę, który kieruje się w stronę schodów ruchomych. Wraz z nim kroczy jego czworonożmy przyjaciel, ale kiedy tylko psiak orientuje się, co się święci, odmawia posłuszeństwa.

Golden stoi jakby przykleił się do podłogi i ani się waży ruszyć dalej. Jego opiekun próbuje go udobruchać, ale nic nie działa. W końcu obiera taktykę miłości i zrozumienia i bierze sprawę w swoje ręce. Dosłownie!

Na filmiku zobaczycie, jak mężczyzna z czułością bierze swojego czworonoga na ręce, a ten go mocno obejmuje i pełen ufności pozawala się wnieść po schodach.

Klienci galerii handlowej, którzy byli świadkami sceny, stanęli jak wryci. Na szczęście jeden z nich zorientował się w porę i nagrał filmik, dzięki czemu i my możemy się cieszyć widokiem tak wspaniałej przyjaźni dwunożno-czworonożnej.

Co myślicie o takich metodach na psi strach?