Reklama

Owczarek niemiecki nie rozpoznaje opiekunki, ale gdy tylko czuje jej zapach, dzieje się coś niesamowitego

Owczarek niemiecki nie rozpoznaje opiekunki, ale gdy tylko czuje jej zapach, dzieje się coś niesamowitego dog-happy

Powszechnie wiadomo, że psy, bardziej niż zmysł wzroku, mają rozwinięty węch. A ta wzruszająca historia jest na to niezbitym dowodem.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinnych spotkań, spełnienia marzeń i cudów. Choć miniony rok znaczące różnił się od poprzednich, to wciąż mamy nadzieję, że wszystko wróci do normy. 

Przykładem ogromnej wiary jest jest to wideo opublikowane 20 listopada 2020 roku na portalu YouTube.

Na filmie widzimy moment powrotu do domu żołnierki. Cały dom jest udekorowany świątecznymi ozdobami, a w kącie pokoju stoi przystrojona choinka.

Owczarek niemiecki jako pierwszy wychodzi na spotkanie z przybyłym gościem, ale ku zaskoczeniu wszystkich, psiak nie rozpoznaje swojej opiekunki!

Pewnych rzeczy się nie zapomina

Owczarki niemieckie wyróżniają się spośród innych ras nie tylko wiernością, ale także niesamowicie rozwiniętym zmysłem węchu (między innymi dlatego rasa ta doskonale sprawdza się przy pracy ze służbami mundurowymi).

Niestety, jego opiekunka przez rok była poza domem. Czy przez ten czas jej czworonóg mógł o niej zapomnieć?

pastor aleman abraza soldado
©Youtube @A1 Supreme

Prawdziwa przyjaźń i miłość nie znają pojęć takich jak czas i odległość. Tych dwoje jest na to doskonałym przykładem! Kiedy psiak nie rozpoznał swojej opiekunki, ta pozwoliła mu się powąchać. Kilka sekund później obydwoje nie mogli powstrzymać radości z ponownego spotkania.

Pies może zapomnieć o swoim właścicielu, to prawda, jednak zwykle taka sytuacja ma miejsce po upłynięciu okresu od roku do trzech, kiedy to opiekun i zwierzę nie mieli ze sobą żadnego kontaktu. 

W tym przypadku zadziałała nie magia świąt, a magia przyjaźni!

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz