Reklama

Raper podczas tournée odwiedza schronisko i podejmuje decyzję, która zmienia jego życie

<p>Davis zawsze kochał koty - z wzajemnością!</p> cat-wow

Davis zawsze kochał koty - z wzajemnością!

© Facebook.com/trapkinghumane

Sterling Davis myślał, że jego powołaniem jest kariera muzyczna. W trakcie przerwy w jego tournée zdarzyło się jednak coś niezwykłego – coś, co sprawiło, że porzucił nagrania i występy.

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano 19.01.2021, 13:07, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:47

Sterling Davis, raper z Atlanty, zawsze lubił koty. Dlatego postanowił, że przerwę w tournée poświęci na pracę w schronisku. Pracownicy placówki przyznają, że jego rozmowa o pracę była niezwykła.

Cicha rekrutacja

Davis nie odpowiedział na żadne pytanie, bo zaczął… bawić się z kotami. Dostał pracę, ponieważ rekruter „nie widział jeszcze osoby, która tak zajmuje się kotami”. Początkowo do jego głównych zadań należało sprzątanie kuwet.

Po krótkim czasie Davis zaczął pomagać pracownikom, którzy odławiają koty na zabieg kastracji, a następnie wypuszczają je z powrotem w miejsca bytowania. Co najbardziej zadziwiło go podczas tej niełatwej pracy?

„Wśród pracowników schroniska w sekcji kociej nie było żadnego mężczyzny, ani też żadnej osoby czarnoskórej. Gdy wychodziłem na odławianie kotów, to zawsze z koleżankami. To one nauczyły mnie wszystkiego. W końcu zapytałem: ‘A gdzie są wszyscy faceci? I wszyscy czarnoskórzy?’ Odpowiedziały mi: ‘Jesteś tylko ty jeden’”.

Wtedy właśnie Davis podjął życiową decyzję.

Nowy cel w życiu – pomoc kotom

Raper poinformował kolegów z zespołu, że odchodzi. Chciał nie tylko sam pomagać zwierzętom, ale także zmienić stereotyp pracowników „kociej” części schroniska. Udowodnić, że to praca, która potrzebuje każdego – zwłaszcza, że często nie jest łatwa i aż woła o dodatkowe pary męskich rąk. Chciałby także włączyć społeczności czarnoskórych do akcji ratowania zwierząt.

Davis uczył się sztuki ratowania kotów przez 5 lat. W tym czasie pieniądze zarobione w trakcie jego kariery muzycznej skończyły się. Musiał sprzedać posiadłość, a za część pieniędzy kupił kamper, w którym mieszka, i którym może przewozić koty złapane na zabieg.

Obecnie Davis pracuje dla własnej organizacji non-profit – „TrapKing Humane Cat Solutions”. Ów „Trap King”, czyli „król wyłapywania”, to właśnie on. Okazało się, że ogromną popularność zdobywa wśród dzieci, które chętnie przyglądają się jego pracy i pomagają w wyłapywaniu kotów do kastracji z ich okolicy.

Davis zdał sobie sprawę, jak bardzo potrzebne są akcje kastracji oraz uświadamianie wszystkich grup społecznych na temat ochrony i ratowania kotów. Ma nadzieję, że już wkrótce będzie jeździł swoim kamperem nie tylko po całym stanie Georgia, jak do tej pory, ale i po całym kraju!

Źródło: Animal Rescue Site, NBC News

 

I went to return the 4 kitties that I trapped the other day.......they were happy to get back home to their loving colony. Their mom, @megaperform_ is out of town but their cat dad, Ryan was there and it was amazing how interested in TNR and community cat care they are! I’ll be going back out to trap the rest of the colony soon! S/O to all the pawsome colony caretakers out there! Thank you for all that you do! The mission don’t stop y’all, Trap Like You Know! 😻😻❤️❤️ #trapneuterreturn #tnr #cats #trap #animawelfare #catmenunite #animalrescue #blackcommunity #uknowwhereyocatat #kittens #trapqueen #hiphop #fixthefixers #catpeopleunite #catsmusicme #rjthecat4ever #theogtk #love #trappincats #cuffapet #sterlwerld #justtrapcats #servinjack #tnrqueens #saveallofem #communitycats #dowhatyoulove #purrackobama

Posted by TrapKing Humane Cat Solutions -TrapKing Inc on Sunday, November 22, 2020