Reklama

Hodowca sprzedaje szczenię zawinięte w ręcznik: kupującego czeka przykra niespodzianka

Hodowca sprzedaje szczenię zawinięte w ręcznik: kupującego czeka przykra niespodzianka
dog-angry © Shutterstock / zdjęcie iliustracyjne

Rodzina z Essex w Wielkiej Brytanii postanowiła kupić szczeniaczka. Ale kiedy maluch położył się podłodze po przyjeździe do domu, zorientowali się, że coś jest nie tak...

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

Rodzina z Essex w Wielkiej Brytanii intensywnie przeszukiwała Internet w poszukiwaniu szczenięcia rasy chow chow. W końcu trafili na ofertę hodowcy, która spełniała ich oczekiwania. Umowa została zawarta bardzo szybko. Rodzina przelała pieniądze i umówiła się na odbiór 10-tygodniowego psiaka.

Wielki dzień przypadł na grudzień – dziesięciotygodniowy szczeniaczek o imieniu Gus został dostarczony nowym opiekunom. Hodowca przyniósł szczenię owiniętę w ręcznik. Zdawało się, że mężczyzna jest szczególnie troskliwy. Ale rodzina szybko nabrała podejrzeń.

Ręcznik skrywał tajemnicę

W domu okazało się, że szczenię ma problemy z chodzeniem. Z jakiegoś powodu, maluch, nie chciał obciążać przedniej nogi, wskutek czego kulał. Gdy rodzina zadzwoniła do hodowcy i zaczęła dopytywać o stan zdrowia przyszłego członka rodziny, ale mężczyzna zapewniał, że wszystko jest w porządku. Co więcej, bardzo się oburzył, gdy rodzina zasugerowała odstąpienie od zakupu psa. 

Rodzina postanowiła natychmiast zabrać psiaka do weterynarza, aby upewnić się, że maluch rzeczywiście jest zdrowy. Niestety, diagnoza była bardzo przykra – przednia noga Gusa nie tylko jest zdeformowana, ale także pełna wrzodów. Lekarz zalecił pilną amputację, ponieważ w przeciwnym wypadku piesek musiałby zostać uśpiony.

Pomoc obrońców praw zwierząt

Niestety, rodziny nie było stać na pokrycie kosztów zabiegu. Skontaktowali się z organizacją dobroczynną Dogs Trust z prośbą o pomoc. 

Po uzbieraniu odpowiedniej sumy maluch przeszedł operację amputacji chorej łapki. 

Pamiętajmy o tym, aby zawsze dokładnie sprawdzić hodowlę, z której kupujemy psa. O tym, jak rozpoznać pseudohodowlę przeczytasz tutaj.

 

Gus was just eight weeks old when he was bought online. It didn’t take long for his new owners to realise there was a...

Posted by Dogs Trust on Friday, December 18, 2020
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz