Reklama

Młoda kobieta słyszy ujadanie w lesie. Kiedy podchodzi bliżej, jest zdruzgotana

Młoda kobieta słyszy ujadanie w lesie. Kiedy podchodzi bliżej, jest zdruzgotana dog-serious © Policja Lubelska

Niestety, to nie pierwszy raz, kiedy opisujemy podobną sytuację. Oby te potworności przestały mieć miejsce.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Nie pierwszy, i pewnie nie ostatni raz, opisujemy historię psa porzuconego na pewną śmierć w lesie. Do interwencji doszło w czwartek (14 stycznia) w Łukowie (lubelskie).

Podczas codziennego spaceru ze swoim czworonogiem, młoda 19-letnia dziewczyna natknęła się w lesie na psa przywiązanego do drzewa. Zwierze głośno szczekało i starało się przegryźć smycz, przy pomocy której zostało przywiązane do drzewa.

Na miejsce został wezwane służby

Dziewczyna natychmiast wezwała na miejsce zdarzenia policję. W trakcie oczekiwania na przyjazd służb mundurowych łukowianka napoiła i nakarmiła zziębniętego malucha. Po przyjechaniu na miejsce, funkcjonariusze zaobserwowali, że pies był przestraszony i za każdym razem, gdy próbowali się do niego zbliżyć, zaczynał szczekać.

Na miejsce zdarzenia dotarła również matka dziewczyny. Kobiety zeznały, że już minionej nocy słyszały z lasu odgłos ujadania psa. Pomyślały, że po prostu ktoś postanowił wyjść na nocny spacer ze swoim pupilem.

Prawdopodobnie zwierzę doskonale zdawało sobie sprawę z tego, że zostało porzucone, ponieważ próbowało przegryźć smycz – mundurowi zauważyli, że w kilku miejscach była pogryziona.

Policjanci zabrali psa do schroniska. Póki co, nie udało się odnaleźć właściciela porzuconego zwierzęcia, dlatego wszyscy, którzy mogą posiadać informacje, do kogo mógł należeć pies, proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łukowie pod telefonem 47 814 72 10, telefonem alarmowym 112 lub najbliższą jednostką policji.

 

ŁUKÓW ❗ POSZUKIWANY POTWÓR, KTÓRY PRZYWIĄZAŁ DO DRZEWA PSA I ZOSTAWIŁ W LESIE NA ŚMIERĆ ❗ Pies spędził noc w lesie,...

Posted by Straż Ochrony Zwierząt LUBLIN on Friday, January 15, 2021

Źródło: tvn24.pl/bialystok

icon warning

Porzucenie zwierzęcia to czyn określony jako przestępstwo przez ustawę o ochronie zwierząt z 1997 roku. Każdy kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz