Reklama

Magister uratował 75-latkę. Gdyby nie jego czuły nos, mogłaby nie wrócić ze spaceru

Magister uratował 75-latkę. Gdyby nie jego czuły nos, mogłaby nie wrócić ze spaceru dog-happy © Facebook.com/Policja Choszczno

Nie jest magistrem ratownictwa medycznego, ale często ratuje życie. Ten owczarek choszczeńskiej policji wykazał się przenikliwością i refleksem. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Magister to funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Na co dzień wraz ze swoim przewodnikiem patroluje i pilnuje porządku. Kilka dni temu, został wezwany w celu pomocy w znalezieniu zaginionej 75-latki. 

Nos Magistra nie zawodzi

Kobieta wyszła z domu późnym wieczorem i nikogo o tym nie poinformowała. Temperatura na zewnątrz była niska i kiedy starsza kobieta długo nie wracała, rodzina zaczęła się niepokoić. 

Zawiadomiono policję, a do akcji wkroczył Magister. Dość szybko czuły nos funkcjonariusza wyśledził kobietę, która na szczęście nie potrzebowała medycznej pomocy. Kobietę odwieziono do rodziny. 

 

Pies policyjny "Magister" odnalazł 75-letnią kobietę👮🦮 ,,Magister” wraz ze swoim przewodnikiem z Komendy Powiatowej...

Posted by Policja Choszczno on Tuesday, January 19, 2021

W okresach szczególnie zimnych, każde wyjście seniora z domu jest ryzykowne. Zwłaszcza jeśli ma on problemy z pamięcią. Już 30 minut w niskiej temperaturze może doprowadzić do wychłodzenia organizmu.  
 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz