Reklama

Prokuratura nie odpuszcza. Proces księdza o znęcanie się nad psem w toku

Prokuratura nie odpuszcza. Proces księdza o znęcanie się nad psem w toku dog-angry © Pixabay.com/ Sang Hyun Cho

Nie lubimy publikować informacji o tak drastycznych historiach. Trzeba jednak mówić głośno o tym, że za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara. I nikt nie może być z niej wyłączony. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Ksiądz Marek oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami

W jednej z podlubelskich parafii doszło do skandalicznej sytuacji. Stary, schorowany pies Atos, który był pod opieką księdza proboszcza, konał pod kościołem. Brudny, niedożywiony schorowany. Jego opiekun, ksiądz, który przejął psa wraz z objęciem parafii, nie kwapił się do udzielenia mu pomocy. 

Atos został zauważony przez wolontariuszkę fundacji Ex lege. Psa zabrano do weterynarza. Żył jeszcze przez 8 miesięcy. Jednocześnie wolontariuszka złożyła zawiadomienie do prokuratury o znęcaniu się nad zwierzęciem.  

Sąd oddala sprawę i uniewinnia sprawcę 

Sąd Rejonowy Lublin – Zachód, który rozpatrywał sprawę oddalił ją ze względu na znikomy stopień szkodliwości społecznej czynu”. 

Na szczęście z tą rażącą i niesprawiedliwą oceną nie zgodziła się Fundacja na rzecz ochrony zwierząt Ex Lege i złożyła zażalenie na tę decyzję. Do opinii fundacji przychyliła się również prokuratura Rejonowa  w Opolu Lubelskim. Sąd Rejonowy jednak księdza uniewinnił, dając ostateczny dowód na to, że niektórzy ludzie mogą znęcać się nad zwierzętami bezkarnie, mimo tego, że z racji pełnionych funkcji powinni dbać o każde Boże stworzenie. 

Apelacja przyjęta!

Prokuratura i Fundacja wniosły apelację. Sąd Okręgowy w Lublinie uznał pod koniec września 2020 roku obie apelacje za zasadne i sprawa wraca na wokandę. 

Księdzu, który zaniedbał psa będącego pod jego opieką,  grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. 

 

PROBOSZCZ ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD PSEM. ZWIERZĘ ZNALEZIONO LEŻĄCE POD KOŚCIOŁEM. Sąd Okręgowy w...

Posted by Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE on Friday, October 2, 2020


Historia jest bardzo smutna, ale daje nadzieję na to, że nikt nie będzie czuł się bezkarny. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz