Reklama

Owczarek niemiecki utknął na zamarzającym jeziorze: dramatyczna akcja ratunkowa strażaków

Owczarek niemiecki utknął na zamarzającym jeziorze: dramatyczna akcja ratunkowa strażaków dog-happy © Facebook: OSP Czaplinek

Owczarki niemieckie to psy, które sprawdzają się wspaniale jako pomocnicy służb mundurowych. Czasami jednak zdarza się, że to czworonóg, a nie człowiek, potrzebuje pomocy.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Misza to suczka, która w minioną środę została uratowana przez strażaków przed utonięciem. Psiak wszedł na zamarznięte jezioro, ale niestety załamał się pod nim lód. 

Sytuacja miała miejsce w Żerdnie (zachodniopomorskie). Około godziny 15 dyżury OSP Czaplinek otrzymał zgłoszenie o psie chodzącym po zamarzniętym jeziorze. Jednostka natychmiast wyruszyła z bazy, aby pomóc czworonogowi.

Na szczęście Misza znajdowała się tylko 10 metrów od brzegu. Dzielnie walczyła o pozostanie na lodzie – przednimi łapami trzymała się lodu.

Podczas akcji ratowniczej strażacy wykorzystali odpowiedni sprzęt m.in. trap ratowniczy. Pies jednak nie chciał wejść na „nosze”, a gdy tylko strażacy pomogli mu wdrapać się na taflę wody, Misza natychmiast ruszyła do brzegu o własnych siłach. 

"Brawo 1. OSP Czaplinek. Naprawdę DZIĘKUJEMY za naszą kruszynkę Miszę. To dzięki Wam i naszemu wspaniałemu sąsiadowi wszystko dobrze się skończyło. Szacunek." 

- napisali opiekunowie.

Historia zakończyła się szcześliwie. Suczka wróciła do opiekunów, którzy podziękowali ratownikom – także na mediach społecznościowych. 

 

W dniu 20.01.2021r. około godziny 15:08 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do m. Żerdno, gdzie pies na...

Posted by Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku on Wednesday, January 20, 2021
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz