Reklama

Jak z baśni Andersena: dzieci znajdują umierającego kotka i piszą najpiękniejszą opowieść bożonarodzeniową

Jak z baśni Andersena: dzieci znajdują umierającego kotka i piszą najpiękniejszą opowieść bożonarodzeniową cat-wow

Rodzeństwo bawi się w okolicy wiejskiej stodoły, kiedy nagle znajduje leżącego nieruchomo kociaka.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 24.01.2021, 12:22, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:47

W niedzielny poranek Tina, wolontariuszka ze schroniska w niemieckim Hombergu, zostaje obudzona przez dzwoniący telefon. Po drugiej stronie słuchawki słyszy zdenerwowane dziecięce głosy. W końcu udaje się jej ustalić, że dzieciaki znalazły martwego kota.

Bez chwili wahania Tina dzwoni do swojej koleżanki Lisy i jedzie z nią na miejsce zgłoszenia. Dziewczyny proszą właściciela posesji, by pozwolił im wejść do stodoły. I rzeczywiście w środku ich oczom ukazał się dramatyczny widok leżącego nieruchomo kocięcia. Po szybkim sprawdzeniu pulsu okazało się, że maluch kona. Tine bezzwłocznie przystąpiła do akcji ratunkowej.

Przemarznięte na śmierć

Ratowniczki pocierają mocno kotka, bo jest w silnej hipotermii. Kładą go również na wyziewie wentylacyjnym w samochodzie, by się rozgrzał. Oczywiście, przy zachowaniu szczególnej ostrożności, by biednemu zwierzakowi jeszcze bardziej nie zaszkodzić.

Jakby tego było mało, ze stodoły wciąż wydobywają się ciche, niepokojące dźwięki. Jak się okazuje, na w wozie z sianem leżą jeszcze dwa malutkie kocięta.
Na drugi dzień od akcji ratunkowej Tine udaje się znaleźć również matkę maluchów.

Obecnie cała rodzinka przebywa w schronisku dla zwierząt w Alsfeld pod czujną opieką wolontariuszy i lekarzy.

Ale to nie koniec tej niesamowitej zimowej opowieści. Rodzeństwo, które znalazło kocięta, Mariella i Leon, postanowiło się zaangażować w inne akcje ratunkowe. Z własnej inicjatywy zainicjowali zbiórkę na „swoje koty” (tak o nich mówią!) i już im się udało zebrać prawie 200 euro. Zamiast pieniędzy można też przynieść dla kociąt smaczną i zdrową karmę.

W zamian za dobre serce, dzieciaki mogą tulić swoje kociaki do woli!