Reklama

Ten psi staruszek szukał domu przez wiele miesięcy: finał jego historii łamie serce

Ten psi staruszek szukał domu przez wiele miesięcy: finał jego historii łamie serce dog-sad © Instagram: @apa.pegasos

Niestety często zdarza się, że porzucone raz zwierzęta już nigdy nie odnajdują nowego, kochającego domu. Ostatnie lata życia tego psiego staruszka są wręcz wstrząsające.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 03.02.2021, 17:27, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Terry wiele miesięcy spędził na ulicy po tym, jak jego „opiekun" go porzucił. Gdyby nie pomoc kilku sąsiadów historia czworonoga byłaby tragiczna. 

Losem bezpańskiego psa zainteresował się jeden z pracowników schroniska i właśnie tak Terry przyjechał do Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt, Psów i Kotów APA-Pegasos w León (Hiszpania) w listopadzie ubiegłego roku. Ale po kilku miesiącach spędzonych pod opieką organizacji niestety nie udało się znaleźć dla niego nowej rodziny. 

Psiak ma14 lat. Od dłuższego czasu cierpi na chorobę zwyrodnieniową stawów, która pod koniec życia Terrego jest już w bardzo zaawansowanym stadium. Opiekun psa z ramienia stowarzyszenia napisał w poście na Facebooku, że psi senior „z każdym dniem słabnie w oczach, a jego choroba rozwija się skokowo”.

Zaskakujący rozwój sytuacji

Kiedy Terry trafił do schroniska, wszyscy wiedzieli, że ze względu na jego wiek i chorobę psiak ma niewiele możliwości na spędzenie ostatnich chwil w domowym zaciszu. Mimo wszystko, pracownicy schroniska nie poddawali się i szukali dla Terrego nowego domu.

„Nasz dziadek jest wyczerpany. Jego choroba zwyrodnieniowa stawów postępuje, a jego siły słabną ”, napisali na swojej stronie na Facebooku. 

W międzyczasie czworonóg mieszkał u rodziny zastępczej.

 

Nuestro abuelillo se agota. Su artrosis avanza a pasos agigantados y las fuerzas le flaquean por lo que hemos decidido...

Posted by APA Pegasos - Proyecto CES Fabero on Tuesday, January 5, 2021

Wysiłki wolontariuszy były bezowocne. Na szczęście rodzina zastępcza podjęła decyzję o kontynuowaniu sprawowania opieki nad staruszkiem. 

Historia Terrego jest doskonałym przykładem na to, jak niewiele potrzeba aby dać zwierzakowi szczęście. Zwłaszcza pod koniec jego życia. Wielu potencjalnych opiekunów nie decyduje się na adopcję chorych i starszych psów, a przecież takie zwierzęta również zasługują na miłość i ciepło rodzinnego domu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by APA-Pegasos (@apa.pegasos)

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz