Reklama

Przemyśl. Psia wioska, czyli miejsce dla bezdomniaków, które was zachwyci!

psia_wioska_przemysl dog-happy © Facebook.com/Centrum Adopcyjne Lecznicy "Ada"

Inicjatywa Centrum Adopcyjnego Lecznicy „Ada” jest niezwykłym ewenementem na światową skalę. A dzieje się to u nas, w Przemyślu. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 02.02.2021, 08:09, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Czy wyobrażacie sobie schronisko, w którym nie ma krat, barłogów i betonowych podłóg? W Psiej Wiosce zamiast tego są domy. Normalne domy, z meblami w środku. Jest dywan, kanapa, fotele, biurka, a na ścianach obrazy. I jest człowiek.

Miejsce dla psów inne niż wszystkie 

Psia Wioska to niezwykła inicjatywa, którą do życia powołało Centrum Adopcyjne Lecznicy „Ada”. Trafiają tu zwierzęta po leczeniu, na które nikt nie czeka. Na przykład takie, które zostały znalezione ranne, bądź porzucone przez bezdusznego opiekuna na pewną śmierć, ale w porę odnalezione. To zwierzęta po przejściach, często z problemami z zaufaniem. Potrzebują szczególnej opieki. 

Jak działa Psia Wioska? 

Na potrzeby ośrodka zbudowano kilka niewielkich domków. Docelowo ma ich być 30. Imitują one normalne mieszkanie. W środku są meble, dywany oraz biuro, przy którym przez 8 godzin dziennie pracuje pracownik ośrodka.

Psy po przejściach mogą w takim miejscu oswoić się z normalnym zżyciem i przyzwyczaić do rytmu dnia człowieka. Uczą się nie obgryzać mebli i koegzystować. Nabywają zaufania i zaczynają czuć się bezpieczne. 

 

Nie musimy czekać na lepszy świat TO Miłość tworzy lepsze jutro. Można właśnie tak, a nie betonowo. Można kochać, a nie...

Posted by Centrum Adopcyjne Lecznicy "Ada" on Monday, January 25, 2021

Osoby zainteresowane adopcją mogą też „wypróbować” mieszkanie i pracę z nowym towarzyszem. Regularnie odwiedzając psa i obserwując jego zachowanie w takim domku, można wnioskować czy w naszym domu tez dogadamy się z czworonogiem. 

Fantastyczne miejsce, prawda? 

 

W Przemyślu, a dokładnie przy Klinice Rehabilitacji Zwierząt Chronionych powstaje specjalna Psia Wioska. To miejsce, w...

Posted by TVP3 Rzeszów on Tuesday, November 3, 2020

Powstanie Psiej Wioski było bardzo trudne i to nie tylko ze względu na koszty, ale również problemy administracyjne. Na szczęście dzięki zaangażowaniu całego zespołu udało się je pokonać. Finanse na budowę wioski były i są nadal zbierane za pomocą serwisu Pomagam.pl. Ośrodek nadal można wspierać datkami. 

Jeśli chcesz dać dom bezdomnemu psu lub kotu, koniecznie zajrzyj do naszych ogłoszeń adopcyjnych!

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz