Reklama

Mężczyzna widzi szczeniaczka uwięzionego w bagnie pośród stada krów. Ale czy to na pewno jest szczenię?

Mężczyzna widzi szczeniaczka uwięzionego w bagnie pośród stada krów. Ale czy to na pewno jest szczenię? dog-sad © Facebook.com/Skegness Natureland Seal Sanctuary

Obserwując ptaki w rezerwacie RSPB we Frampton Marshes w Wielkiej Brytanii, mężczyzna dostrzega małe zwierzę zakopane w błocie na środku pastwiska dla krów. Maluch wygląda na umierającego. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Załoga Skegness Natureland Seal Sanctuary musiała zmierzyć się w 2015 roku z nie lada wyzwaniem. Ian Ellis odwiedział RSPB by poobserwować ptaki, Kiedy wykorzystywał lornetę do obserwacji, jego uwagę przykuło coś leżącego na ziemi. 

W stadzie liczącym ponad 30 krów zwierzęta zebrały się wokół małego zwierzątka, które z daleka przez lornetkę wydawało się być szczeniakiem. Leżało zakopane w gęstym błocie, z którego nie mogło się wydostać. Krowy wyglądały, jakby chciały pomóc, ale nie bardzo wiedziały jak. 

Jak uratować zwierzątko? 

Zmartwiony tym widokiem Ian zadzwonił do rezerwatu i dokładnie opisał to, co widzi. Pracownicy nie byli w stanie szybko dojechać na miejsce, więc Ian musiał działać. Obsługa rezerwatu nawigowała Iana przez telefon, doradzając mu jak najlepiej dostać się do zwierzęcia. W końcu udało mu się je wyciągnąć i dostarczyć do weterynarzy rezerwatu. 

Kiedy dotarł do stada 🐄🐄 krów 🐄🐄, zorientował się jednak, że to nie ze szczeniakiem ma tu do czynienia, tylko z małą foczką! 

Była już odwodniona i w stanie bliskim katatonii. Mała sierotka miała dopiero pięć dni. Nie wiadomo jak to się stało, że była sama na środku pola, ale weterynarze podejrzewają, że przyniósł ja przypływ. Uwięziona w błocie nie była w stanie się wydostać. 

Maluch uratowany 

Mała foczka dostała płyny, została nawilżona i jej stan zdrowia się ustabilizował. Mimo problemów z oddychaniem i infekcji, którą trzeba było leczyć antybiotykami,  w ciągu kilku dni udało się jej odzyskać formę. 

Foczka dołączyła do innych zwierząt w rezerwacie i szybko nadrobiła stracony czas. 

 

Natureland’s 2015 Harbour Seal rescues started with an unusual situation….. On 22nd June, Mr Ian Ellis of Boston...

Posted by Skegness Natureland Seal Sanctuary on Wednesday, July 22, 2015
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz