Reklama

Bezdomny, trzęsący się z zimna piesek wziął sprawy w swoje ręce i... sam zgłosił się na policję

Policjant i pies. dog-serious
© KMP Częstochowa

Błąkający się po Częstochowie pies szukał pomocy. W końcu trafił na policję.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 28.01.2021, 16:41, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:46

W poniedziałek 18 stycznia wyziębiony, bezdomny pies błąkał się po częstochowskich ulicach, wyraźnie szukając pomocy. Zawędrował aż pod komendę Miejskiej Policji.

Psa zauważył zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Rafał Zemła. Poprosił mł. Asp. Kamila Sowińskiego, by poszedł z nim sprawdzić, czy ze zwierzęciem wszystko w porządku. Policjanci zaprosili psa do środka, dali mu wodę i jedzenie.

- To, że zwierzęta wyczuwają dobrych ludzi, to nie mit. Dowodem na to jest dzisiejsza wizyta niecodziennego gościa w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie - powiedziała w poniedziałek podkom. Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Policjanci zawieźli bezdomnego psa do schroniska. Na miejscu lekarze mieli sprawdzić stan zdrowia psa i czy ma czip.

Pamiętajmy o zwierzętach zimą

Policja miejska wykorzystała historię błąkającego się psa, by nagłośnić sprawę bezdomnych zwierząt. Zaapelowali o to, by nie ignorować ich, a pomagać, zwłaszcza zimą. Można zawsze zadzwonić po pomoc do schroniska, a wolnożyjącym kotom zostawić uchylone okna do piwnic.

- Jeśli widzisz zwierzę, które potrzebuje pomocy, albo widzisz błąkającego się bezdomnego czworonoga, zadzwoń pod numer alarmowy 997, 986, 112 lub poinformuj służby za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa - czytamy na stronie policji.

Jednocześnie funkcjonariusze przypominają, by nie próbować na siłę łapać obcych zwierząt.

- Jeśli nasze zachowanie go wystraszy, broniąc się, może nam zrobić krzywdę. Nie przepędzajmy też bezdomnych psów. Może się okazać, że zbłąkana suka opiekuje się w pobliżu swoimi szczeniakami. Reagujmy zwłaszcza teraz, gdy temperatura na zewnątrz grozi im zamarznięciem - dodają policjanci.

Przyłączamy się do tego apelu.