Reklama

„Miś polarny w typie labradora": kto pokocha tego bezdomnego, cudownego pieska?

„Miś polarny w typie labradora": kto pokocha tego bezdomnego, cudownego pieska? dog-serious © Schronisko „Na Paluchu"

Nasza wamizowa wyszukiwarka adopcyjna jest przepełniona zwierzakami, które czekają na nowy dom – poznajcie jednego z nich!

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć Wam historię jednego z podopiecznych schroniska „Na Paluchu" – Polara.

Polar jest dorosłym (około czteroletnim) psem w typie labradora. Imię nadane mu w schronisku idealnie odzwierciedla jego usposobienie, a także wygląd. "Milutki i mięciutki jak kocyk polarowy, idealny do wtulenia się w zimowe poranki, zimowe popołudnia i zimowe wieczory" - piszą jego opiekunowie ze schroniska. Psiak bardzo lubi się przytulać do ludzi.

Polar trafił do schroniska niedawno (pod koniec 2020 roku), ale wolontariusze od początku wiedzieli, że to przyjacielski i radosny pies:

"Nawołuje nas z daleka. Wystawia łapkę zza krat, jakby chciał nas chwycić i szybciej przyciągnąć do siebie. Każde powitanie jest pełne wesołych podskoków, entuzjastycznego zamiatania ogonkiem, całusów i przytulasów."

Rozpiera go energia

Polar potrafi spokojnie chodzić na smyczy, ale chwila nieuwagi opiekuna może sprawić, że czworonóg zmieni się w wesoło brykającą kulkę.

Psiak uwielbia zabawki – pluszaki, szarpaki, gałganki, piłeczki – na pewno wybrzydzać nie będzie, bo jest psem kreatywnym i w jego mniemaniu bawić się można wszystkim. Drugą jego miłością jest woda – nie przepuści żadnej kałuży, a utrzymanie pełnej miski z wodą też jest wyzwaniem, bowiem Polar regularnie urządza sobie w niej sesje pluskania. 

©Schronisko „Na Paluchu"

Polar jest psem aktywnym, żywiołowym, a przy tendencji labradorów do tycia, dobrze byłoby mu zapewnić dłuższe spacery, możliwość wybiegania się i zabawy. Znudzony labrador to problemy – może np. niszczyć przedmioty w domu.

Polar bardzo szybko się ekscytuje i nie do końca sobie z tym radzi – w przypływie psiej miłości potrafi skoczyć na człowieka, z czym trzeba uważać, bo jest sporym psem. Ze względu na multum energii, wolontariusze nie polecają adopcji Polarka do domu z małymi dziećmi.

Jeśli jesteś zainteresowany/-ana adopcją Polarka, zajrzyj tutaj.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz