Reklama

Ten pies codziennie rano odwiedza szpital. Powód wzrusza wszystkich pacjentów

Pies pod budynkiem dog-wow

Szpital w północnej Turcji codziennie gościł tego dzielnego psiaka. Czego chciał? 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Boncuk to niezwykle dzielny i wierny pies. Swojego opiekuna odwiedzał codziennie w szpitalu. I choć nie mógł się z nim spotkać osobiście, to miał nadzieję, że jeszcze kiedyś ujrzy swojego ukochanego opiekuna. 

Boncuk oznacz w tureckim „perłę”. Taki piesek to zdecydowanie skarb cenniejszy niż wszystkie perły świata. Codziennie rano, punktualnie o 09:00 odwiedzał szpital i aż do zachodu słońca czekał, na swojego opiekuna. 

Gość bez prawa wstępu

Cemal Senturk został odwieziony do szpitala 14 stycznia. Kiedy pogotowie zabrało pacjenta, pies pobiegł za karetką i odnalazł szpital, w którym przyjęli jego opiekuna. Wiedząc, gdzie przebywa, pies każdego dnia rano przybiegał pod szpital i prosił, by wpuszczono go do środka. 

Niestety przepisy sanitarne nie pozwalają zwierzętom na obecność w szpitalu, więc obsługa nie mogła wpuścić małego białego pieska, który uparcie każdego dnia wystawał i wyczekiwał pod drzwiami szpitala. 

Córka Cemala, Aynur Egeli przyjeżdżała po psa, ale ten zawsze uciekał i wracał pod szpital. Czuł, że jego opiekun tu jest. 
Cemal i Boncuk są nierozłączni od 9 lat. Piesek nie mógł wytrzymać bez swojego opiekuna, więc grzecznie czekał pod drzwiami szpitala. Ochroniarz placówki, Muhammet Akdeniz podkreśla, że pies nigdy się nie zniechęcił, nie opuścił „posterunku” szybciej niż o zmroku i czekał grzecznie oraz cicho (choć próbował sforsować drzwi wejściowe i przemknąć chyłkiem. 

Nagroda po 6 dniach 

W końcu, po sześciu długich dniach oczekiwania, Boncuka spotkała nagroda – jego opiekun pojawił się (nadal słaby i na wózku inwalidzkim) w drzwiach szpitala. Oboje pojechali do domu. Piesek był niezwykle szczęśliwy i od razu zabrał się do podgryzania kapci opiekuna, jakby chciał powiedzieć mu „to za karę za to, że mnie zostawiłeś”. 

 

Cemal Şentürk who is living in Trabzon has been transferred to Medical Park Hospital,Trabzon by ambulance on January...

Posted by Medical Park International on Saturday, January 23, 2021
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz