Reklama

Kot "nielegalnie" spędził 19 dni na statku. Narobił szkód na kilka tysięcy dolarów!

Kot w porcie cat-wow © Facebook.com/Star Shine Shipping LTD

Mówi się, że kiedy nie ma kota, myszy harcują. W tym przypadku, przez nieuwagę pracowników portu, to kot zabawił się za grube pieniądze.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 04.02.2021, 17:04, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Kiedy pracownicy portu w Hajfie otworzyli jeden z kontenerów który przypłynął na barce z Odessy, doznali lekkiego szoku. W środku siedział kot. Przeżył 19 dni zamknięty w kontenerze. 

Prawdopodobnie mruczek dostał się do kontenera przy okazji załadunku i nie został zauważony przez obsługę. Kontener zapakowano na barkę i kot popłynął w podróż życia. Dzięki temu, że w kontenerze było dość ciepło (około 18 stopni), a po jego ściankach skraplała się woda, kot mógł przeżyć. 

Nie do końca wiadomo, co kot jadł. W kontenerze znajdowały się bowiem głównie słodycze. Kot sprawdził kilka kartonów, szukając pożywienia – co zaowocowało tym, że narobił dostawcy szkód na kilka tysięcy dolarów. Opakowania należały do marki Granddian, która produkuje cukierki i owoce w czekoladzie. 

Kot musiał znaleźć coś innego do jedzenia, bo gdyby przez trzy tygodnie żywił się czekoladą, na pewno nie dopłynąłby żywy do portu. Czekolada jest dla kotów szkodliwa. 

Sprawca zniszczeń nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Jak na razie nie podjęto ostatecznej decyzji co z nim zrobić, ale kot nie zostanie odwieziony do Rosji. Na razie jest pod osobistą kuratelą firmy przewozowej, której narobił szkód. Może zechcą zatrudnić kota do pracy przy łapaniu myszy, by choć odrobinę odpracował swój dług? 

 

Неймовірно, але таке трапляється в житті! ⠀ Завантажений контейнер з цукерками був доставлений в Ізраїль. В момент його...

Posted by Star Shine Shipping LTD on Thursday, January 14, 2021

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz