Reklama

samochód na drodze
© Shutterstock

Samochód zatrzymuje się na poboczu. To, co dzieje się później, jest bardzo smutne

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano aktualizacja dnia

Trudno uwierzyć, że w XXI wieku wciąż mają miejsce takie sytuacje. 

Widok porzuconych zwierząt budzi w nas ogromne współczucie, natomiast zachowanie ludzi, którzy dopuszczają się tak okropnego czynu budzi oburzenie. 

Wydarzenie, o którym dzisiaj informujemy, miało miejsce w Murcji w San Javier (Hiszpania) podczas Świąt Bożego Narodzenia 2020 roku.

Pojazd zatrzymał się na poboczu

Historię przerażonego psa poznaliśmy z relacji opiekuna schroniska Peludos de Patitas Unidas de Los Alcázares. Dwuipółletni pies, Turco, został znaleziony podczas samotnej wędrówki w pobliżu ulicy, na której został porzucony.

Na szczęście wolontariusz ze schroniska zauważył błąkającego się zwierzaka i szybko wezwał pomoc. Złapanie psa nie było łatwym zadaniem ze względu na całkowitą nieufność zwierzęcia. Ratownicy potrzebowali czasu, aby oswoić czworonoga. 

Przechodzień obecny przy całej sytuacji opowiedział mężczyźnie o aucie, które zatrzymało się nieopodal. Z pojazdu wyszedł mężczyzna, który nie miał najmniejszych skrupułów, aby wyrzucić zwierzę z auta. Po zostawieniu psa na poboczu, mężczyzna wrócił do auta i odjechał.

 

Hola, me llamo Turco. Nací en Junio de 2018 aproximadamente. Fui encontrado en la calle abandonado con un miedo...

Posted by Peludos de Patitas Unidas Los Alcazares on Wednesday, January 20, 2021

„Strasznie się bałem"

Pomijając porzucenie, którego doznał Turco, musiał on od początku swojego życia borykać się niechęcią doznawaną ze strony ludzi. Po znalezieniu się w schronisku socjalizacja psa przebiegała z ogromnym trudem. Zwierzak nie ufał ani pracownikom, ani innym czworonogom. 

Po miesiącu spędzonym w nowym otoczeniu, Turco powoli przyzwyczaił się do zmiany dokonanej w jego życiu. 

©Facebook - Peludos de Patitas Unidas Los Alcazares 

Opiekunowie powoli przygotowują psa do adopcji, jednak zdają sobie sprawę z tego, że ze względu na rasę (amstaff) nie będzie to prosta sprawa. American staffordshire terriery należą bowiem w Hiszpanii do ras potencjalnie niebezpiecznych, co sprawia, że psiak może zostać przekazany opiekunowi posiadającemu odpowiednią licencję.

Mimo to, pracownicy schroniska nie tracą nadziei, że Turco odnajdzie nowy, kochający dom.

Porzucenie zwierzęcia to czyn określony jako przestępstwo przez ustawę o ochronie zwierząt z 1997 roku. Każdy kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem.

Więcej wiadomości o...

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz

1 komentarzy

Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

1 komentarz na temat 1

Chcesz udostępnić ten artykuł?