Reklama

Quasi: owczarek niemiecki inny niż wszystkie. Co sprawia, że jest tak wyjątkowy?

Quasi, owczarek niemiecki. dog-happy © Facebook @QuasiTheGreat

Wygląd Quasiego przyniósł mu ogromną sławę w sieci. Na świecie jest tylko kilkanaście takich psów jak on.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

Z pewnością nie jest to owczarek jak każdy inny. Ma rzadkie schorzenie, którego nie da się wyleczyć. W jego kręgosłupie brakuje kilku kręgów, przez co piesek jest krótki.

Ze względu na swój wygląd został nazwany pieszczotliwie Quasi, co jest skróconym imieniem najbardziej znanego dzwonnika z Notre Dame.

Jeden na miliard

Ten wyjątkowy psiak ostał znaleziony w 2016 roku i skierowany do schroniska dla zwierząt Secondhand Hounds w Minnetonce w stanie Minnesota, gdzie opiekują się nim oddani wolontariusze.

Początkowo wszyscy myśleli, że krótki kręgosłup Quasiego to efekt życia spędzonego w pseudohodowli. Dopiero podczas badań okazało się, że owczarek cierpi na rzadki zespół krótkiego kręgosłupa, które rozpoznano u zaledwie 14 psów na świecie. Na szczęście wada Quasiego nie powoduje u niego bólu. Ma problemy z żołądkiem, ale przyjmuje odpowiednie leki i ma specjalną dietę.

Jak przyznają pracownice schroniska, imię Quasi nie jest okrutnym żartem, a starannie przemyślanym wyborem, oddającym cechy charakteru psa, za które wielu pokochało poczciwego dzwonnika Quasimodo. Tak jak on owczarek jest oddany swoim przyjaciołom, ludziom, którzy okazali mu miłość i dobroć.

Quasi jest jak każdy inny pies: uwielbia się bawić i biegać – nie sprawia mu to żadnych problemów. Robi to tylko na swój sposób. Piesek uwielbia też towarzystwo innych czworonogów i dzieci.

Losy tego wyjątkowego psa śledzi kilkaset tysięcy osób na całym świecie w różnych mediach społecznościowych. Dzięki temu Quasi z powodzeniem może zajmować się działalnością charytatywną. Pomaga zbierać fundusze na Quasi’s Tiny Warriors, program, które wspiera psie noworodki w schronisku Secondhand Hounds.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz