Reklama

Kotka ze sparaliżowanymi łapkami trafia do uśpienia, ale u weterynarza wydarza się cud!

Biały kot z blizną leżący zwinięty w kłębek. cat-angry

Zatroskani sąsiedzi zauważają porzuconą kotkę ze sparaliżowanymi łapkami. Jest w tak złym stanie, że ratownicy nie widzą innego rozwiązania jak ją uśpić.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 01.03.2021, 08:23, aktualizacja dnia 07.12.2021, 10:13

W hiszpańskim mieście Sarria sąsiedzi zauważyli, że w ich okolicy znajduje się kotka, która ledwo się rusza z powodu paraliżu tylnych łapek. Postanowili więc skontaktować się z towarzystwem ochrony zwierząt Huellas de Sarria.

Ku zdziwieniu ratowników, którzy przyjechali z pomocą, nie było łatwo złapać chorej kotki. Kiedy tylko się udało, wolontariusze stowarzyszenia nie mieli złudzeń: zwierzę jest w fatalnym stanie i nie ma dużych szans na przeżycie.

Szokująca diagnoza

Wolontariusze zabrali kotkę do lekarza, by móc ją zdiagnozować i ocenić, jaka forma pomocy w jej przypadku wchodzi w grę. 

Kiedy weterynarz badał kota, którego nazwano Fiuncha, odkrył, że rzeczywiście zwierzak nie ma czucia w nogach, ale ma odruchy. Pojawił się promyk nadziei! Podejrzewając, że coś blokuje ruch kończyn, lekarz zlecił prześwietlenie, które miało ujawnić, co właściwie powoduje paraliż.

Musicie sobie wyobrazić szok, jaki przeżyli ratownicy, gdy prześwietlenie wykazało, że kotka ma kulę od postrzału w kręgosłupie! Rana postrzałowa powodowała opuchliznę, która z kolei uniemożliwiała poruszanie tylnymi łapami.

Fiuncha jest po operacji w klinice Bitxiños, jest też rehabilitowana, dzięki czemu zaczęła się już poruszać. To prawdziwa wojowniczka! Jest też bardzo czuła i towarzyska. Na pewno wkrótce zostanie podana do adopcji. Mamy nadzieję, że po trudnych przeżyciach, znajdzie w końcu kochający dom.

 

¿Os acordáis de Fiuncha? A Fiuncha la recogimos un día por aviso de varias vecinas que habían visto un gato que se...

Posted by Huellas de Sarria on Thursday, October 22, 2020

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz