Reklama

Obserwuje wyprowadzkę sąsiadów. Kiedy widzi co zostawili przed domem, dostaje gęsiej skórki

Obserwuje wyprowadzkę sąsiadów. Kiedy widzi co zostawili przed domem, dostaje gęsiej skórki cat-sad
© Shutterstock.com

Sąsiedzi Marii zdecydowali się na przeprowadzkę, niestety zapomnieli o jednym istotnym "szczególe". 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 13.02.2021, 07:09

Rolo był szczęśliwym kotem, który mieszkał ze swoja rodziną i myślał, że tak będzie już zawsze. Niestety pewnego dnia, jego opiekunowie postanowili się przeprowadzić i najwyraźniej uznali, że na nowym mieszkaniu, kot nie będzie im potrzebny. Zostawili go na progu, jak starą zabawkę. 

Maria, która mieszka tuż obok, obserwowała całą wyprowadzkę sąsiadów i od razu zobaczyła, że kot został porzucony. Rolo nie przyjmował tego jednak do wiadomości. 

Kot czeka wiernie jak … pies 

Rolo siedział na progu opuszczonego domu, czekając na powrót opiekunów. Ale ci nie wracali. Minął dzień , dwa, tydzień. Rolo zaczął marnieć ze stresu. 

Sąsiadka zaczęła go dokarmiać i Rolo jadł, ale nie decydował się opuścić posterunku. Czekał. Wierny jak pies. 

Próba adopcji porzuconego kota

Pewnego dnia Rolo wydawał się bardziej przyjazny niż zazwyczaj. Maria wykorzystała tę możliwość, wzięła kota na ręce i zawiozła do weterynarza. Nie wiedziała przecież, czy poprzedni opiekunowie badali kota, a skoro go porzucili bez sumienia, można założyć, że nie specjalnie się nim przejmowali. 

Kot musiał zostać w klinice aż 4 dni – czekanie na opiekunów i stres nieco go wycieńczyły. 

Maria odebrała kota od lekarza i postanowiła go zaadoptować. Żal było jej porzuconego futrzaka, który widocznie tęsknił za domem. Kot nie chciał jednak mieszkać w domu. W końcu Maria wybudowała mu małe schronienie przy swoim domu – kot może przychodzić i wychodzić, kiedy chce. 

Rolo nadal często przesiaduje pod swoim starym domem, ale w swoim nowym miejscu ma kocyk, zabawki i zawsze miskę z jedzeniem. 

Jeśli Ty też chcesz dać dom bezdomnemu zwierzakowi, zajrzyj do naszej wyszukiwarki adopcyjnej

Porzucenie zwierzęcia to czyn określony jako przestępstwo przez ustawę o ochronie zwierząt z 1997 roku. Każdy kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem.