Reklama

Wilczarz irlandzki znika po wypadku samochodowym: kiedy w końcu odnajduje rodzinę, wszyscy płaczą (VIDEO)

Pysk wilczarza irlandzkiego dog-wow © Facebook @MeredithLuckett

Pies wraz ze swoją rodziną stał na światłach, kiedy nagle jadący z dużą prędkością samochód w nich uderzył. 

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 17.02.2021, 13:20, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Pod koniec stycznia w mroźny sobotni wieczór rodzina McKayów miała wypadek. Kiedy czekali na skrzyżowaniu, w tył ich pojazdu uderzył jadący z dużą prędkością inny samochód. Po początkowym szoku, Mickey zauważył, że siedzący na tylnym siedzeniu pies Fergus zniknął.

Prawdopodobnie wystraszony wilczarz irlandzki uciekł z miejsca wypadku. Chociaż McKayom nic się nie stało, nie mogli być pewni, że ich pies jest cały i zdrowy. Dookoła leżało mnóstwo potłuczonego szkła, które mogło go zranić.

Zapadł się pod ziemię

Mieszkający w Nashville MacKayowie zwierzyli się później w lokalnej telewizji, że byli przerażeni ucieczką ich psa. Fergus nigdy nie wychodził poza ich podwórko, także mieli duże wątpliwości, czy wystraszony piesek będzie potrafił znaleźć drogę do domu.

Do akcji ratowniczej zostali włączeni sąsiedzi oraz użytkownicy mediów społecznościowych.

„W ciągu 30 minut od wypadku ludzie zaczęli patrolować cały obszar, próbując pomóc nam znaleźć Fergusa” -  powiedziała Meredith Luckett, córka McKayów.

Przez parę dni w obrębie kilku kilometrów od miejsca wypadku samochody jeździły dużo wolniej i włączały światła, w nadziei, że uda się znaleźć przestraszonego psa.

W końcu kilka dni później, w środowy poranek, Luckett odebrała telefon. Osoba po drugiej stronie słuchawki powiedziała, że znalazła Fergusa.

Kiedy dziewczyna pojechała na miejsce, w którym znaleziono pieska, zalała się łzami. Nie mogła uwierzyć, że jej ukochany zwierzak żyje i ma się dobrze.

Rodzina McKayów dochodzi do siebie, a społeczność lokalna w imieniu Fergusa zbiera datki na schronisko dla zwierząt. Cieszymy się, że ten okropny wypadek wzbudził w ludziach tyle dobra.

 

 

Posted by Meredith Luckett on Wednesday, February 3, 2021

Źródło: The Dodo

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz