Reklama

Kobieta słyszy pukanie do okna. Kiedy widzi kto to, natychmiast rusza na ratunek

Zima w oknie cat-sad

Dla tej mieszkanki Kanady to był zwyczajny dzień, aż do momentu, kiedy usłyszała desperackie pukanie do okna. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 19.02.2021, 17:48

To był mroźny i śnieżny dzień w Quebecu (Kanada). W takie dni naprawdę nie chce się wychodzić na zewnętrz, a jedyne o czym można myśleć, to filiżanka gorącej herbaty i ciepły pled.

O tym właśnie marzyła nasza bohaterka, kiedy nagle usłyszała za oknem dziwny dźwięk – ni to skrobanie, ni pukanie. Mimo oporów przed wychodzeniem na dwór, postanowiła to sprawdzić. 

Kot przemarznięty do szpiku kości

Kiedy kobieta wyszła przed dom, zobaczyła kompletnie przemarzniętego wielkiego rudego kota. Natychmiast zadzwoniła po pomoc do stowarzyszenia Un Chat à la Fois, które zajmuje się pomocą bezdomnym kotom. 

Stowarzyszenie poprosiło ją, by jak najszybciej zabrała kota do weterynarza. Pół godziny później kot leżał już na stole w klinice i czekał na badanie. 

Pomimo tego, że był poważnie wyziębiony i chory, kot zachowywał się bardzo spokojnie i pozwolił weterynarzowi na wszelkie badania. Niestety wynik diagnozy nie był korzystny – kot był w bardzo złym stanie i nie wiadomo było, czy przeżyje. Na pewno, gdyby choć kilka godzin dłużej przebywał na zewnątrz, zamarzłby na śmierć. 

Prawdziwy wojownik

Kot dostał na imię Aslan na pamiątkę dzielnego lwa z Kronik Narni. Zajęła się nim wolontariuszka Maria, która również rozpoczęła poszukiwania jego opiekunów – kot ewidentnie był przyzwyczajony do ludzi, wiec musiał mieć wcześniej opiekunów. Niestety nie udało się ich odnaleźć. 

Dzięki doskonałej opiece Aslan po kilku tygodniach doszedł do siebie i stanął na łapy – to prawdziwy wojownik, który bardzo szybko znalazł nowy dom!