Reklama

Małe, kocie stowarzyszenie z Mielca chce pobić rekord Guinessa!

kotki cat-serious

Mariolka z piątką swoich dzieci przeznaczonych do utopienia

© SOS Mielec

SOS Koty Mielec to stowarzyszenie, które pomaga bezdomnym kotom znaleźć dom. Z okazji Światowego Dnia Kota postanowili pobić rekord Guinessa, aby pomóc bezdomniakom!

Przez Dorota Pietrzyk

Opublikowano 17.02.2021, 11:26, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

SOS Koty Mielec podjęło oficjalną, zatwierdzoną przez Guinness World Records, próbę pobicia światowego rekordu Guinnessa, ustanowionego przez chińską Fundację na rzecz Zmniejszenia Ubóstwa, firmę Tencent QQ oraz agencję ONZ – Światowy Program Żywnościowy. Przeciwnik jest potężny, ale wolonatariusze wierzą, że się uda!

Mobilizacja

Ten rekord to najwięcej indywidualnych darowizn przekazanych na kampanię na jednej platformie internetowej w ciągu 24 godzin i obecnie wynosi 105 803 osoby. Zatem, aby pobić ten rekord, zbiórkę musi wesprzeć 105 805 osób! 

Od północy 17 lutego przez kolejne 24 godziny każdy, kto wpłaci tutaj chociaż złotówkę, pomoże pobić rekord. Liczy się ilość osób wpłacających datek.  Aby pomóc, kliknij TUTAJ.


SOS KOTY Mielec - małe stowarzyszenie założone przez ludzi o wielkich sercach

Jesteśmy małym stowarzyszeniem zarejestrowanym w 2017 roku, ale działalność w zakresie pomocy kotom prowadzimy od 2012. Nasze stowarzyszenie pomaga głównie kotom porzuconym, podrzuconym, rannym, chorym, przeznaczonym do utopienia i wolno żyjącym. Trafiają do nas również koty, dla których brakuje miejsca w schronisku. - czytamy na stronie stowarzyszenia.

kot ptys
Maleńki Ptyś - zgłoszony razem ze swoją mamą Balbiną© SOS KOTY Mielec

Stowarzyszenie przyjmuje koty z Mielca i okolicznych wiosek, gdzie niewielu ludzi decyduje się na sterylizację/kastrację zwierząt. Więcej o tym dlaczego sterylizacja kotów jest tak ważna w zapobieganiu kociej bezdomności, przeczytacie tutaj.

Stowarzyszenie działa wyłącznie dzięki darowiznom i darom.

W ubiegłym roku stowarzyszenie musiało wynająć lokal, ponieważ liczba zgłaszanych kocich rodzin przekroczyła możliwości trzymania ich w domach wolonatariuszy. Lokal otrzymał nazwę Pu-Chatka - to trzy pokoje, łazienka i korytarz.

W ciągu całego roku 2020 pod opiekę stowarzyszenia trafiło łącznie aż 107 kotów!  W ramach działalności stowarzyszenie zapewnia leczenie, zabiegi, operacje i sterylizację kotów.

Pomóżmy im pobić rekord! 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz