Reklama

Bokser pomaga niewidomemu przyjacielowi zejść ze schodów i podbija serca internautów

Bokser pomaga niewidomemu przyjacielowi zejść ze schodów i podbija serca internautów dog-happy

Przyjaźń między zwierzętami w tym samym domostwie jest bardzo ważna. Ten film udowadnia jak bardzo.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Pomimo swojego tęgiego wyglądu i faktu, że psy bokserskie nie są, w większości przypadków, najbardziej towarzyskimi pupilami, ten szczeniak jest przykładem na to, że wszelkie uprzedzenia względem tej rasy należy traktować z przymrużeniem oka. 

Film opublikowany w serwisie społecznościowym Reddit pokazuje, że charakter futrzaka zależy od jego wychowania. Ten bokser musiał być bardzo pilnym uczniem, dodatkowo, o wielkim sercu.

Wspaniały przyjaciel

Boxer y perro blanco bajando escaleras
 ©Reddit @Spammanduh

Nagranie przedstawia dwa psy, który starają się zejść po schodach. Jeden z nich, bokser, nie ma z tym najmniejszych problemów i śmiało mógłby po schodach zbiec, jednak zamiast zostawić swojego kolegę, pomaga mu. Większy z psów skutecznie asekuruje mniejszego.

Użytkownik portalu, który upublicznił film, dopisał informację, że mniejszy pies jest niewidomy.

Nie wiadomo, czy psy wspólnie się wychowywały przez co bokser od dawna mógł mieć rozwinięte instynkty wychowawcze wobec mniejszego od siebie przyjaciela. Wiadomo natomiast, że nagranie podbiło serca tysięcy internautów.

Psia niania

Istotne jest również to, że tak opiekuńcze zachowania u bokserów są do pewnego stopnia wrodzone. Przedstawiciele tej rasy uznawani są za najlepsze niańki. Posiadają zdolności stróżujące i obronne, jednak pamiętajmy, że mimo iż rasy mają pewne skłonności, to to jak zostaną one wykorzystane zależy w dużej mierze od wychowania. 

Ten pies został wychowany i wytrenowany na 6!

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz