Reklama

Kociak stracił uszy, ale zyskał coś znacznie ważniejszego – ta historia wzruszy Was do łez!

Kot bez uszu cat-sad

Życie na ulicy ma dla zwierząt czasem bardzo dramatyczne konsekwencje. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 20.02.2021, 16:47, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Potato to szczególny kot. Został bardzo mocno naznaczony przez los. Znaleziony dwa lata temu na jednej z chińskich ulic kot wyglądał źle. Był chory i wymizerowany. Podczas wizyty u weterynarza okazało się, że ma guza Ceruminous adenoma. Jest to bardzo rzadki nowotwór ucha zewnętrznego, który jednak leczony rokuje przeżyciem w 56% przypadków. 

Rozpoczęto terapię kota, która z początku była efektywna, ale po jakimś czasie guz zaczął ponownie narastać. Konieczna była bardzo trudna decyzja o amputacji obu uszu. 

Bezuszny kotek gwiazdą instagrama 

Weterynarz usunął kocie uszy. Biedny Potato zaczął faktycznie przypominać małego ziemniaczka. Musiał też nauczyć się żyć bez zmysłu słuchu, co było dość trudne. Kot nie zamierzał się jednak poddawać. Okazało się, że jest walecznym małym kociakiem. Tuż po amputacji znalazł też kochającą rodzinę, która postanowiła zapewnić mu jak najlepszy „nowy start”. 

Jego nowa rodzina adopcyjna postanowiła stworzyć dla Potato profil na Instagramie. Nietypowy wygląd i smutna historia przyciągnęły rzesze fanów. Dziś okrągłogłowy kot ma ich ponad 13 tys! 

Ma też kolegę (słyszącego) o imieniu Horlick, który uwielbia nakłaniać Potato do figli. Nigdy też nie traktuje go jako kogoś gorszego ze względu na jego niepełnosprawność, czego tak naprawdę powinniśmy się od niego nauczyć. 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz