Reklama

Kobieta ratuje ciężarną kotkę, ale nie wie, jak bardzo się myli!

Kot w transporterze cat-wow

Gissell od jakiegoś czasu obserwuje bezdomną kotkę wałęsającą się po ulicach Brooklynu. Kiedy zauważa, że zwierzę jest w ciąży, postanawia interweniować. 

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 21.02.2021, 07:29, aktualizacja dnia 04.07.2021, 15:12

Poczciwa Gissell nie przejdzie obok pokrzywdzonego stworzenia. Kiedy więc zauważa ciężarną burą kotkę zagubioną na ulicach nowojorskiego Brooklynu, nie waha się ani chwili i biegnie z pomocą. Jest zdeterminowana, by znaleźć dla ciężarnej kotki odpowiedni dom. 

Kobieta solidnie przygotowała się do akcji ratunkowej: uzbrojona w kocie smakołyki i transporter, postanowiła złapać kocicę. Na szczęście akcja powiodła się bez trudu. 

Koci podstęp

Ratowniczka zabrała futrzaka do schroniska, by ją solidnie przebadać, a w konsekwencji znaleźć fajny dom dla niej i jej przyszłego potomstwa.  

Ku zaskoczeniu Gissell, okazało się, że kotka nie jest tym, na co wygląda. Nie dość, że nie jest ciężarna, to nawet nie jest kotką! Bezdomny zwierzak to po prostu sześcioletni, duży, wykastrowany kocur

Ratownicy w brooklyńskim schronisku Animal Kind nadali mu imię Crookshanks (jak Krzywołap w Harrym Potterze). Trzeba przyznać, że kocurek miał niezły pomysł na szybkie znalezienie domu: podszył się pod ciężarną kotkę, a takim zwierzakom na pewno jest łatwiej uzyskać pomoc. 

Uroczy rozrabiaka znalazł już nowe miejsce do życia: dom Meliny, jednej z ratowniczek pracujących w schronisku. Mamy nadzieję, że będzie mu tam dobrze i nie będzie musiał uciekać się do podstępu, by dostać to, czego potrzebuje ;)