Reklama

Baaardzo drogi border collie: ten pies jest wart 18 mln zł z niewiarygodnego powodu!

Border collie dog-wow © Shutterstock.com/zdjęcie ilustracyjne

Nie jest jednak do kupienia. Zresztą, kogo byłoby na to stać?

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Niektórzy naprawdę kochają swoje psy i chcą, by nawet po ich śmierci niczego im nie zabrakło. Opiekun suczki border collie ze stanu Tennessee, Charles William Dorris umarł w listopadzie. Był majętnym biznesmanem, który dorobił się sporego majątku, ale nie miał go komu przekazać. Miał jednak swoja ukochaną towarzyszkę – suczkę Lulu. 

Postanowił więc stworzyć fundusz powierniczy dla psa, wart 5 mln dolarów! To w przeliczeniu na złotówki aż 18 mln! 

Pieskie życie w luksusie

Na razie psem zajmie się Martha Burton, przyjaciółka zmarłego, która już wcześniej opiekowała się psem podczas wyjazdów biznesowych Charlesa. Martha ma jednak już 88 lat. Może się zatem tak zdarzyć, że suczka będzie musiała przejść pod opiekę innej osoby. 

Martha nie wiedziała o funduszu dla psa. Postanowiła się zaopiekować nim z własnej woli, niemotywowana pieniędzmi. Mimo wszystko dowiadując się o ogromnej kwocie, jaką odziedziczył pies, powiedziała, że choć będzie mieć trudności, by wydać comiesięczny „przydział” z funduszu, postara się zaspokoić wszystkie potrzeby pieska. 

Nie wiadomo co stanie się z pieniędzmi w razie śmierci psiaka. 

 

OKAY, IF YOU HAPPENED TO MISS MY STORY ON LULU THE DOG WHO INHERITED MILLIONS ... here you go. Sure to leave you with...

Posted by Nick Beres NC5 on Friday, February 12, 2021

Spadek dla psa? W Polsce to niemożliwe

Sytuacja taka jak w Tennessee nie ma racji bytu w Polsce. Wg. polskiego prawa zwierzę nie ma osobowości prawnej i nie można przekazać mu spadku. Istnieje jednak możliwość zabezpieczenia interesów psa lub kota. Wystarczy wyznaczyć w testamencie osobę, która będzie się nim opiekować w zamian za zapisane korzyści materialne.  

Niestety nie ma możliwości, by faktycznie dopilnować, czy osoba wyznaczona opiekuje się zwierzęciem w sposób należyty. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz