Reklama

Morsowanie w wydaniu labradora: gdyby miał profil na Facebook'u, zebrałby setki like'ów (VIDEO)

Pies labrador w zimnej wodzie dog-wow

Wchodzenie do lodowatej wody zrobiło się w tym roku w Polsce niezwykle modne. Dla niektórych jednak taki sport to wcale nie pierwszyzna. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Uwaga! Od samego patrzenia może wam się zrobić naprawdę zimno!

Ten labrador – tak jak prawie wszystkie psy jego rasy – kocha wodę. I nie chce rezygnować z kąpieli tylko dlatego, że na dworze panuje ujemna temperatura i pada śnieg, a jezioro jest skute lodem.

Biega sobie swobodnie po lodzie, od czasu do czasu wchodząc do płytkiej wody i zażywając lodowanej kąpieli. My umarlibyśmy z zimna już dwa razy – a on jest cały szczęśliwy!

Oczywiście pamiętajcie, by takich zabaw z psem nie uskuteczniać na głębokiej wodzie – pies, który wpadnie pod lód, już się spod niego nie wydostanie. W tym przypadku opiekun bawi się  z psem przy brzegu jeziora, gdzie jak widzimy, woda jest płytka.

Jak labradory znoszą zimno?

Labradory są psami odpornymi na niską temperaturę – zostały przecież stworzone jako wsparcie dla myśliwych i rybaków z okolic Nowej Fundlandii i wysp w okolicach Grenlandii. Ich podszerstek jest doskonałym izolatorem i umożliwia im również przebywanie w zimnej wodzie.

Mimo przygotowania do przebywania w niskich temperaturach, dłuższy czas spędzony na mrozie, zwłaszcza w temperaturze poniżej -20 stopni może być dla psa szkodliwy. Kiedy pies jest mokry nie powinien tez być wystawiony na działanie zimnego wiatru lub przeciągów.

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz